Saturday, February 24th, 2024

Binance Coin Teknik Analizi 25/02/2021

Binance Coin (BNB), geçtiğimiz birkaç ay içerisinde kendisini büyük bir kripto para birimi olarak kanıtladı. BNB, değerini 39,5 dolardan şu anki güncel piyasa değeri 249 dolara yükseltirken yılbaşından bugüne yatırımcılara %530 oranında kazanç sağladı. Bununla beraber, birkaç gündür düşüş trendine giren piyasa BNB’nin değerini de 339 dolardan 200 dolara kadar düşürdü. Piyasa bir toparlanma sürecine tanık olurken Binance Coin (BNB), güncel olarak 249 dolardan işlem görüyor.

Binance Coin Grafik Değerlendirmesi

Binance Coin (BNB), piyasa toparlanırken bir kez daha ufak çaplı yükseliş dalgasına girdi.

Buna istinaden, yukarıdaki tablo fiyatın 236 dolar ile 276 dolar aralığında seyir etmesi nedeniyle dijital varlığın son zamanlarda herhangi bir sert harekete tanık olmadığını belirtiyor. Şu anda piyasa gerekli ivmeden yoksun olduğu için BNB fiyatı kısa vadede yukarıda belirtilen aralıkta seyrine devam edebilir. Bollinger bantlarının birleşmesi Binance Coin’in düşük volatilitesini ortaya koyuyor. Bu da dijital varlığın değerinin dar bir aralıkta seyrettiği ve bir fiyat dalgalanmasının beklenmediği anlamına geliyor. Göreceli güç endeksi (RSI), yatırımcıların mevcut piyasadaki alım-satım baskısını dengelediğini gösteriyor. RSI denge bölgesine yakın olan 53 seviyesinde. Aynı zamanda MACD göstergesi, MACD çizgisinin işaret bölgesini geçmesi durumunda BNB fiyatında hafif bir yükseliş gösterdi. Bu, fiyatın yukarı yönlü bir ivme yaşayacağına işaret ediyor. Öyle olsa bile, BNB fiyatında önemli bir artış yaşanması için 278 dolar direncinin kırılması gerekiyor.

Sonuç

Binance Coin’in mevcut grafiği, dijital varlığın yatay yönde seyrettiği ve fiyat dalgalanması için daha yüksek ivme gerektiğini ortaya koyuyor. Ancak tecrübeli analistlere göre yükseliş trendi kripto para piyasasına geri dönüyor. Bu da uzun vadede bir başka fiyat artışına yol açabilir.

Facebook Comments