Sunday, December 10th, 2023

Binance, Ethereum (ETH) Çekme İşlemlerini Askıya Aldı: Ethereum Neden Düşüyor?

Toplam piyasa değerine göre dünyanın en büyük kripto para borsası Binance, Ethereum çekme işlemlerini yine askıya aldı. Binance bunu geçtiğimiz günlerde yapmış ve inanılmaz tepki görmüştü. Binance CEO’su Changpeng Zhao ise konu hakkında yeni bir açıklamada bulundu.

Binance’den Ethereum Hamlesi

Binance CEO’su Changpeng Zhao konu hakkında yaptığı açıklamada Ethereum ağının süper tıkandığını ve tek bir işlem için ortalama 1.200’den fazla gas istediğini ifade etti. Binance’in bu sebeple para çekme işlemlerini durdurduğunu ifade eden CZ, bunun kasıtlı olmadığını vurguladı.

CZ, kısa süre önce para çekme işlemlerini durdurduğunda bunu bilerek yapmakla suçlandı. Buna atıfta bulunan CEO, Binance’in Ethereum ağındaki gas ücretlerini bilerek arttırdığı iddiasına da bu tweeti ile yanıt vermiş oldu.

Binance CEO’sunun paylaştığı son gönderilerde ise Ethereum ile ilgili yüksek işlem ücreti şikayetinde bulunan kullanıcılar göze çarpıyor. Ethereum ağının böyle bir düşüş anında tıkanması ise beklenen bir gelişmeydi. Birçok DeFi yatırımcısı ellerindekileri satmak için yüksek işlem ücreti ödemeye razı gibi gözüküyor.

Ethereum Neden Düşüyor?

“Ethereum neden düşüyor?” sorusunun cevabı da aslında tam olarak bu olabilir. Bitcoin fiyatının sabahtan bu ana yaklaşık 10.000 dolarlık kayıp yaşaması, Ethereum’u da sert etkiledi. ETH/USD işlem çifti bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla yeniden yükselse ve 1.700 dolardan işlem görse de birçok borsada ETH fiyatının 1.500 doların bile altına indiği görülüyor.

Piyasanın düzeltmesi ise an itibarıyla bitmiş olabilir.

Facebook Comments