Saturday, April 20th, 2024

Binance İki Hafta Önceki Engeli Kaldırdı: Çin İçin Önemli Adım!

Kripto para ekosisteminde özellikle son 1 yıldır Çin’in adını sıkça duyuyoruz. Gerek ülkenin kripto para birimleri ile ilgili getirdiği yasaklar, gerek yetkililerin yaptığı açıklamalar gerekse de borsaların Çin ile ilgili attığı adımlar sıklıkla gündem oluyor.

Binance Telefon İşlemlerini Yeniden Başlattı

Çinli bir kripto para haber kaynağı olan Wu Blockchain’in yaptığı son açıklamalara göre Çin topluluğu, Binance‘in Çin cep telefonu numaralarının kaydını yeniden başlattığını tespit etti. Buna ek olarak yapılan açıklamalarda, Çin’in düzenleyici politikalarının belirsizliği nedeniyle, borsanın Çin politikalarının da sıklıkla değiştiği ifade ediliyor.

Öte yandan yaklaşık olarak iki hafta önce Binance, Çin’deki kullanıcılarına artık SMS göndermeyeceği yönünde adım atmıştı. Çin’de SMS dolandırıcılığının çok fazla arttığı ve bu adımın kullanıcıları korumak için atıldığı ifade edilmişti. Ayrıca Çin hükümetinin vatandaşlarını sürekli takipte olması ve ileride kripto para yatırımı yapanlar ile ilgili negaitf adımlar atılabileceğinin düşünülmesi de Binance’i bu kararı almaya yönlendirmişti.

Bunlara ek olarak Twitter’dan yapılan yorumlara bakıldığında bu durum yeni bir artış sinyali olarak değerlendiriliyor gibi görünüyor. Çinli kullanıcıların yeniden Binance’e erişebilmesi ile işlemlerin artacağı ve bu durumun da lider kripto para birimi ile birlikte altcoin fiyatlarına da yansıyacağı düşünülüyor.

Ancak bazı kullanıcıların hala yeniden bir engelleme gelebileceği endişesi taşıdıklarını da belirtmekte fayda var.

Bitcoin Fiyatı

Şu an için bu durumun Bitcoin fiyatı üzerinde bir etkisi olmadığı ifade edilebilir. Yazının yayına hazırlandığı sırada Bitcoin 45.000 dolar üzerinde işlem görüyor ve son artışların ardından piyasada bir düzeltme yaşadığı ifade edilebilir.

Buna ek olarak altcoin fiyatlarında da benzer bir geri çekilme yaşanıyor. Piyasa hacmi bakımından en büyük altcoin olan Ethereum 3.030 dolar bandında işlem görürken Binance Coin 335 dolar ve Cardano 2 dolar bandında işlem görüyor.

Facebook Comments