Friday, October 22nd, 2021

Binance, Kısa Süre Önce Hacklenen Kripto Para Projesine Yatırım Yaptı

Ticari hacme göre dünyanın en büyük kripto para borsalarından birisi olan Binance, kısa süre önce büyük bir saldırıya uğrayan kripto para projesine yatırım yaptığını açıkladı.

Binance, PAID Network’e Yatırım Yaptı

Binance ve PAID Network tarafından yapılan açıklamada, Binance’in DeFi fonundan 100 milyon dolarlık bir yatırım yapıldığı açıklandı. Söz konusu fonun tam da PAID’in 100 milyon dolardan fazla kayıp yaşamasından sonra gelmesi ise projenin takipçilerinin kafasında soru işaretleri yarattı.

PAID Network’ün akıllı kontratları 5 Mart 2021 tarihinde “bilinmeyen” bir kişi tarafından saldırıya uğradı. O tarihlerde 59,4 milyon adet PAID tokeni çalındı ve bunun değeri 166 milyon dolara tekabül etmekteydi. Bu durum normalde bir kripto para projesi için son anlamına gelse de PAID CEO’su saldırı sonrası ellerindeki tokenleri satmayanların zararının telafi edileceğini açıkladı.

PAID, Hacklenmeyi Atlattı

Aslında Twitter ve çeşitli sosyal medya ağlarında birçok kullanıcı bu saldırının içeriden olabileceğini vurgu yapmıştı. Buna rağmen Binance ise PAID’in geleceğine inanarak 100 milyon dolar yatırım gerçekleştirdi. Aslında PAID ve Binance arasındaki bağ çok eskilere dayanıyor. PAID ekibi, Binance’in EVM uyumlu blockchain ağı Binance Smart Chain’i geliştirenler arasında yer almakta.

PAID Network yaşadığı bu saldırıya rağmen dünyanın en büyük kripto para borsası tarafından desteklenmeye devam edecek gibi gözüküyor. Buna ek olarak PAID’in fon toplama platformu Ignition üzerinde yakında yeni kripto para projelerinin piyasaya sürüleceği de açıklandı.

PAID’e Olan Güven Artıyor

PAID CEO’su Kyle Chase konu hakkında yaptığı açıklamada ise Binance yatırımı ile PAID’in gelişiminin hızlanacağını ifade etti. Yeni platformun akıllı kontratında ise denetim gerçekleştirildi ve bunda hiçbir açık olmadığı Gnosis tarafından duyuruldu.

Bu gelişme ise PAID’in ikinci ağına ve girişimine yönelik güveni arttırmakta. Yine de sosyal medya üzerinde özellikle CEO’ya yönelik ithamların bir süre daha devam edeceği söylenebilir.

Facebook Comments