Tuesday, October 26th, 2021

Binance Launchpad’in Yeni Projesi Tokocrypto (TKO) Nedir?

Ticari hacme göre dünyanın en büyük kripto para borsası Binance‘in Launchpad platformu son dönemlerde yine hız kazandı. Binance Launchpad aracılığıyla piyasaya sürülen kripto paraların önemli bir kısmının rekor kırması aslında bu platforma olan ilginin sebebini ortaya koymakta.

Binance Launchpad Duyurdu: TKO Nedir?

Binance‘in Twitter hesabından yapılan duyuruda ise Binance Launchpad’in 19. projesi olan Tokocrypto (TKO) duyuruldu. TKO satışı klasik Launchpad formatı ile yapılacak ve kullanıcıların hesaplarındaki BNB miktarı 31 Mart 2021 tarihi itibarıyla kayıt altına alınacak.

Binance, kullanıcıların BNB bakiyelerini 7 gün boyunca takip ederek her gün ekran görüntüsü alıp bunları kaydedecek. Kullanıcıların son tarihe gelindiğinde sahip oldukları BNB miktarı  ise 7 günün ortalama BNB miktarına göre belirlenecek.

TKO Token Satış Bilgileri

TKO Token satışı hakkında yayınlanan bilgilerde ise şunlara yer verildi.

  • Launchpad Hard Cap’i: 7,5 milyon dolar
  • Kullanıcı Başına Hard Cap: 20 bin dolar
  • Toplam Token Arzı: 500.000.000 TKO
  • Binance Launchpad İle Satılacak Token Arzı: 75.000.000 TKO (toplam arzın %15’i)
  • Launchpad Üzerindeki Satış Fiyatı: 1 TKO = 0,10 USD (BNB olarak fiyatı ise daha sonra belirlenecek)

Peki Binance aracılığıyla satışa çıkartılacak olan Tokocrypto tam olarak nedir? Tokocrypto’nun aslında bir kriptop ara borsası olduğu görülüyor. Endonezya merkezli kripto para borsasının diğer borsa tokenlerine göre eşsiz bir token modeline sahip olduğu vurgulanıyor.

Endonezya’da ticari hacim açısından rekor kıran Tokocrypto’nun kendi kripto para birimi olan TKO’ya ek olarak bir de BIDR isimli stablecoin’in piyasaya sürüleceği vurgulanıyor. Kullanıcılar TKO platformu üzerinde ise BIDR işlem çiftleri ile hem DeFi dünyasına hem de geleneksel finans dünyasına ulaşabilecek.

Tokocrypto ve NFT Atağı

Tokocrypto’nun en çok dikkat çeken yanının ise NFT Arcade isimli Endonezya’da türünün ilk örneği platformu olduğu görülüyor. NFT sektörü odaklı bu girişim, dijital koleksiyon ürünleri ve direkt olarak NFT’lere ev sahipliği yapacak.

Binance Launchpad ile daha önce piyasaya sürülen kripto paraların performansına ve NFT odaklı projelerin gidişatına bakıldığında TKO’nun çok fazla ilgi çekeceği söylenebilir. Binance Coin ise bu haberin duyurulması ile beraber yeniden 300 dolar seviyesine ulaşarak rekorunu kırmaya yaklaştı.

Facebook Comments