Friday, April 19th, 2024

Binance Listelenmesi Bu Kriptoya da Büyük Artış Getirdi: Token %230 Arttı!

Büyük borsa listelenmeleri genel itibari ile kripto para birimi fiyatlarında ciddi fiyat artışları ile sonuçlanıyor. Özellikle işlem hacmi bakımından şu an için dünyanın en büyük borsası olan Binance’in ve Amerika’nın en büyük borsası konumunda yer alan Coinbase’in bu konuda oldukça etkili oldukları görülüyor.

Binance’de Listelenen Bu Coin %230 Arttı

Binance’in yeni listelemeye başladığı Wax (WAXP) %230 artış yaşayarak 0,61 dolara kadar yükseldi. Yazının kaleme alındığı an itibari ile WAXP %130 artış ile 0,43 dolar seviyesinde işlem görüyor.

Oldukça güzel artış kaydeden WAXP, rekor seviyesini 21 Aralık 2017’de 5 dolar ile görmüştü. Dolayısıyla her ne kadar rekor seviyeden oldukça aşağıda bir değer sahip olsa da WAXP’nin son zamanlarda sergilediği performans göz kamaştırır nitelikte.

WAXP Nedir?

Wax (WAXP), ilgili her taraf için e-ticaret işlemlerini daha hızlı, daha basit ve daha güvenli hale getirmek için tasarlanmış bir platforma olarak nitelendirilebilir. 2017 yılında kullanıma sunulan platform, amaca yönelik olarak oluşturulmuş bir Blockchain şeklinde karşımıza çıkıyor. Wax Blockchain’i, fikir birliği mekanizması olarak DPoS kullanıyor ve EOS ile tam uyumlu şekilde çalışıyor.

Bunlara ek olarak WAX tarafından geliştirilen özellikler ve teşvik mekanizmaları, tekliflere oy vermeyi teşvik etmek amacıyla blok zincirinin faydasını özellikle e-ticarette kullanımı için optimize etmeyi amaçlıyor.

Öte yandan WAX, WAXP token sahiplerinin varlıklarını Ethereum tabanlı bir ERC20 yardımcı program token’ı olan WAXE‘ye dönüştürmesine olanak tanıyan bir WAXP-Ethereum (ETH) köprüsüne de sahip.

Ayrıca Wax’ın William Quigley ve Jonathan Yantis tarafından ortaklaşa kurulduğu da ifade edilebilir. 1990’da Disney’deki kariyerini sonlandıran Quigley, Harvard’da MBA derecesi aldı ve bir risk sermayedarı oldu. Wax’ta operasyon direktörü olan Yantis ise OPSkins’te operasyon direktörü olarak da çalışıyor.

Facebook Comments