Tuesday, January 31st, 2023

Binance Ses Getirecek Yeni Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve Binance Coin (BNB) Destekli Platformunu Tanıttı

Ticari hacme göre dünyanın en büyük kripto para borsalarından birisi olan Binance, yeniliklere hız kesmeden devam ediyor. Binance CEO’su Changpeng Zhao, Binance Blockchain Week kapsamında yaptığı bir canlı yayında kullanıcılara yeni bir müjde verdi. CZ, PayPal’ın kripto para sektöründeki rakibi olabilecek bir platformu piyasaya süreceğini  resmen duyurdu.

Binance Pay Tanıtıldı

2 Şubat tarihinde yapılan açıklamada Binance Pay’in temelleri atıldı. Binance ekibi tarafından yayınlanan resmi bir gönderiye göre de yeni uygulama ve platform kullanıcıların “sınırlar olmadan ve temassız bir şekilde” kripto para ödemesi yapabilmelerini sağlayacak.

Binance tarafından yayınlanan gönderide bu platformun ilk başta Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Binance USD (BUSD), Swipe (SXP) ve Binance Coin (BNB) destekleyeceği belirtildi. Binance Pay’in uzun vadede bunlardan farklı kripto paralara ve ürünlere de ev sahipliği yapması bekleniyor. Binance’in piyasaya sürdüğü kripto para kartı Binance Card da Binance Pay şemsiyesi altında işlem görecek.

İnsanların %100 Oranında Kripto Paralarda Kalması Hedefleniyor

Changpeng Zhao bunun büyük bir ürün olacağını düşünüyor. Beta versiyonu piyasaya sürülen Binance Pay’in nihai hedefinin ise insanların kripto paralarını itibari para karşılığında alıp satmak zorunda kalmamaları. CZ daha önceki açıklamalarında elinde sadece BNB ve BTC tuttuğunu belirterek hiç itibari parası olmadığını vurgulamıştı.

Binance CEO’sunun yaptığı açıklamada bu ürünün amacının da insanların itibari paraya dönmek zorunda kalmamalarını sağlamak olduğunu vurguladı. Buna rağmen Binance Pay üzerinden işlem yaparken ödemelerin bir noktadan sonra itibari paraya çevrileceği kaçınılmaz bir gerçek.

Facebook Comments