Monday, January 30th, 2023

Binance, Türkiye’deki yatırımlarını artıracak

Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance, Türkiye’de yatırımlarını ve çalışmalarını artırarak devam ettirecek.

Binance Türkiye Genel Müdürü Mücahit Dönmez, AA‘ya yaptığı açıklamada, “Türkiye’nin birçok alanda olduğu gibi blockchain alanında da diğer ülkelere örnek olduğunu düşünüyoruz. Yaptığımız analizlere bakıldığında, dünyada en çok kullanıcıya sahip ülkelerden birinin Türkiye olduğu açık ve net bir şekilde önümüzde duruyor. Bu sebeple potansiyel etkinin de farkında olarak, yatırımlarımızı, çalışmalarımızı artıracağız.” dedi.

“Türkiye’deki etkimizi daha çok artırmayı hedefliyoruz”

Binance Türkiye olarak kullanıcıların duydukları güven ve gösterdikleri ilgilden çok mutlu olduklarını ifade eden Dönmez, “Bizim için kullanıcılarımız, yaptığımız işin tam merkezinde yer alıyor. Faaliyete geçtiğimiz ilk günden beri onların güvenliği bizim için en önemli öncelik. Bu yüzden de en gelişmiş güvenlik kontrollerini, veri gizlilik protokol ve kontrollerini tüm Binance ekosistemi içinde ciddiyetle hayata geçiriyoruz. Güven endeksli çalışmalarımıza daha da ivme kazandırarak Türkiye’deki etkimizi daha çok artırmayı hedefliyoruz. Bu yönde önümüzdeki yıl içinde çeşitli projeler ve iş birlikleri ile kullanıcılarımızın deneyimini daha da üst seviyeye çıkarmayı amaçlıyoruz.” şeklinde konuştu.

Dönmez ayrıca, Binance CEO’su Changpeng Zhao ile Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati arasında, temmuz ayında gerçekleşen görüşmeye de değindi. Dönmez, bu konuda, “Kendimizi doğru anlatmak adına sunulan fırsat ve destekler için teşekkür ediyoruz. Özellikle Hazine ve Maliye Bakanımız Nureddin Nebati’nin, Binance Kurucusu ve İcra Kurulu Başkanı Changpeng Zhao ile temmuz ayındaki görüşmesi ve bu görüşmede çıkan fikir alışverişleri çok değerliydi.” yorumunu yaptı.

İstihdamda 200 kattan fazla büyüme

Dönmez, Binance’in kurulduğu günden bu yana istihdamda 200 kattan fazla büyüme gösterdiğini, Türkiye’de de özellikle son 2 yılda istihdamlarını önemli ölçüde artırdıklarını paylaştı.

Dönmez, 2021 yılının Ekim ayından bu yana Binance Türkiye Genel Müdürü olarak görev yapıyor.

Eylül 2020’de açılmıştı

Binance Türkiye, 2020’nin Eylül ayında faaliyetlerine başladı. İstanbul merkezli BN Teknoloji A.Ş. altında faaliyet yürüten Binance Türkiye, son verilere göre, 420 milyon dolarlık işlem hacmi göz önüne alındığında Türkiye’deki en büyük kripto para borsası konumunda.

The post Binance, Türkiye’deki yatırımlarını artıracak appeared first on Bitcoin haberleri – Uzmancoin – Kripto para ve Blockchain.

Facebook Comments