Saturday, February 24th, 2024

Binance’den ABD’deki Olası Tehlikeye Karşı Önemli Adım

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından birisi konumundaki Binance, özellikle ABD’den gelen tehlikelere karşı savunmasız olabilir. ABD’nin önde gelen birçok kripto para projesi ve borsasına nefes aldırmayan tavrı, son dönemde ortaya atılan iddialara göre Binance’i de hedef almış olabilir.

Binance’in Regülasyon Korkusu Artıyor mu?

Binance CEO’su Changpeng Zhao geçtiğimiz haftalarda duyurunun duyurusunu yaparak çok büyük bir gelişme yaşanacağını vurguladı. CZ’nin bu açıklamasından sonra duyurunun ABD’nin eski senatörlerinden Maxwell Baucus’un Binance ekibine katılması olduğu ortaya çıktı. Bu haber BNB fiyatının kısa vadede yükselmesine sebep olsa da büyük gelişmenin sadece bir bürokratın Binance ekibine katılması olması, BNB fiyatının yeniden düşmesine neden oldu.

Binance‘in son günlerde hakkında ABD’li yetkililer tarafından soruşturma açıldığı iddiasından sonra attığı bu adım ise iddianın gerçek olabileceğini akıllara getirdi. Şimdi ise dev kripto para borsasının dünyanın en büyük finansal regülatörlerinden birisinin iki eski çalışanını ekibine kattığı ortaya çıktı.

İki Önemli İsim, Binance’e Katıldı

Kara Paranın Aklanmasının Önlenmesine Yönelik Mali Eylem Görev Gücü (FATF) bünyesinde çalışmış olan genel sekreter Rick McDonell ve Kanada delegasyonu başkanı Josee Nadeua, Binance ekibine katıldı. Özellikle McDonell’ın daha önce kara para aklamayı önleme ve Uyuşturucu ve Suç Birimi gibi farklı departmanlarda çalışması bu işe alımın ne kadar önemli olduğunu gösteriyor.

İki önemli isim bundan sonra Binance’in regülatörlerle olan ilişkilerini düzenleyecek ve kripto para sektörüdeki büyümenin yasalara uygun bir şekilde devam ettirilmesini sağlayacak. FATF kısa süre önce kripto paralarla ilgili regülasyonlarda değişime gideceğinin sinyallerini vermişti ve Binance’in bu adımı da kendini fırtınaya hazırlamak olarak görülüyor.

Facebook Comments