Sunday, April 14th, 2024

Binance’den Kullanıcıları Heyecanlandıran Ortaklık Duyurusu!

Binance Pay kullanıcıları, e-ticaret devi Shopify ve yazılım teknolojisi firması Arcadier de dahil olmak üzere Alchemy Pays ortaklarının kullanıcıları arasında ödeme yapabilecek.

Kripto Ödemeleri Kolaylaştıracak

Ticaret hacimlerine göre dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance, yeni bir kripto-fiat entegrasyonu aracılığıyla kripto ödeme endüstrisinde aktif olarak genişlemeye devam ediyor.

Şirket salı günü, ödeme uygulaması Binance Pay aracılığıyla 2 milyondan fazla küresel kullanıcının eşler arası (P2P) kripto ödemelerini etkinleştirmek için kripto-fiat hibrit ödeme platformu Alchemy Pay ile bir ortaklık yaptığını duyurdu.

Yeni entegrasyon, kullanıcıların ve yatırımcıların Alchemy Pay’in faaliyet gösterdiği 18 ülkede Bitcoin (BTC) ve Ether (ETH) gibi desteklenen 40 kripto para birimini kullanarak ödeme yapmasına ve ödeme kabul etmesine olanak sağlayacak. Binance Pay kullanıcıları, e-ticaret devi Shopify, yazılım teknolojisi şirketi Arcadier, mobil ödeme sağlayıcısı QFPay ve diğerleri de dahil olmak üzere Alchemy Pay’in ortaklarının kullanıcıları arasında ödeme yapabilecek.

Token Fiyatında İnanılmaz Yükseliş

2018 yılında kurulan Alchemy Pay, şirketin web sitesine göre 65 ülkede 300 itibari para ve kripto ödeme kanalı üzerinden küresel bir kripto-fiat ödeme ağı işletiyor. Şirketin ticaret ağları arasında Hong Kong’un en büyük mobilya şirketi Pricerite, Singapur’dan Ce La Vi, Kanadalı ayakkabı markası Aldo ve Midwest Global Asia taksi hizmetleri de yer alıyor.

Firma ayrıca ekosistemi teşvik etmek ve ağın tüketimine ve yönetimine erişim sağlamak için kullanılan Ethereum tabanlı bir token olan Alchemy Pay (ACH) adlı kendi tokenini de çalıştırıyor. ACH tokeni, fiyatı son 14 gün içinde %1.680’den fazla yükselerek yatırımcıların büyük bir kazanç sağladı.

Alchemy Pay CEO’su John Tan, Alchemy Pay’in Binance ile ortaklığının “kripto ve fiat dünyaları arasında oluşturduğumuz köprü uygulamalarını önemli ölçüde genişlettiğini” söyledi. Ayrıca, Alchemy Pay piyasaya sürüldüğünde kripto piyasasının toplam değerinin “bugünkü değerin yüzde onundan daha az” olduğunu belirtti.

Binance Pay, Binance’te kullanıcıların dünya çapında kripto ödemeleri göndermesine ve almasına olanak tanıyan temassız bir P2P kripto ödeme özelliğidir. Uygulama, bu Mart ayında halka açık sürümünde piyasaya sürüldü ve tüm uygun Binance kullanıcıları tarafından kullanılabilmektedir.

Facebook Comments