Sunday, April 21st, 2024

Binance’in 4.3 milyar dolarlık anlaşmasına onay: Sırada CZ’nin duruşması var

ABD Bölge Yargıcı Richard Jones, Binance’in ABD Adalet Bakanlığı ve Emtia Vadeli İşlemler Komisyonu ile yaptığı anlaşmayı onayladı. Buna göre Binance’in 4.3 milyar dolarlık ceza ödemesi kesinleşti.

Bugün Seattle’da yapılan ceza duruşmasında yargıç Jones, “Bu gerçekten de şirket etiğinin açgözlülük uğruna çiğnendiği bir vakadır.” ifadelerini kullandı.

Binance ve kurucusu Changpeng Zhao, geçtiğimiz sene yöneltilen kara para aklama ve yaptırımların delinmesine yardımcı olmakla suçlanmış, bu suçlamalar hem şirket hem de Zhao tarafından kabul edilmişti. Ayrıca yürütülen soruşturmaların kapatılması için 4.3 milyar dolar ceza ödeme konusunda da anlaşmaya varılmıştı.

Hakimi anlaşmayı onaylamaya çağıran savcılar, “Binance, finansal sistemi, sistemimizi kendi çıkarları için istismar etmek isteyenlere karşı savunmasız bırakmıştır. Binance’in suistimalinin niteliği ve ciddiyeti ortadadır. Üst düzey yöneticiler tarafından yönetilen kasıtlı bir suistimal söz konusuydu ve yüz milyonlarca dolarlık ikincil sonuçları olmuştur.” dediler.

Öte yandan Binance’in baş hukuk müşaviri yardımcısı Josh Eaton ise duruşmada şirketin tüm sorumluluğu kabul ettiğini söyledi.

Varılan anlaşmanın bir parçası olarak Binance, önümüzdeki beş yıl boyunca bağımsız bir şirket tarafından denetime tabi tutulacak.

Gözler artık Changpeng Zhao’nun duruşmasında

Şimdi ise gözler Binance’in kurucusu Changpeng Zhao’nun 30 Nisan’a ertelenen duruşmasında olacak. Zhao, 10 yıla kadar hapis cezası alabilecek suçlamalarla karşı karşıya fakat 18 aydan daha fazla hapis cezası almaması bekleniyor.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
The post Binance’in 4.3 milyar dolarlık anlaşmasına onay: Sırada CZ’nin duruşması var appeared first on Bitcoin haberleri – Uzmancoin – Kripto para ve Blockchain.

Facebook Comments