Saturday, September 23rd, 2023

Binance’in Listelediği Tesla Token (TSLA) Türkiye’den Nasıl Alınır?

Ticari hacim açısından dünyanın en büyük kripto para borsası Binance bugün devrimsel bir gelişme duyurdu. Binance’in yaptığı açıklamaya göre artık önde gelen şirketlerin hisseleri direkt olarak token şeklinde listelenecek ve alım satıma açılacak.

Tesla’nın Tokeni Listelendi

Binance‘in bu hamlesi aslında daha önce FTX tarafından yapılmış olsa da dev borsanın sahip olduğu likidite ve hacim, kripto para sektöründe tokenleştirilmiş hisse senedi çılgınlığını başlatabilir. Binance’in bu anlamda ilk listelemesi ise Tesla’nın hissesi TSLA bazında oldu.

TSLA COİN

Binance, TSLA hisselerini aynı isimde token ile listeledi ve bunu alım satıma açtı. Buna rağmen tam olarak açıklanmayan sebeplerden ötürü Binance’in bu hizmetine Türkiye’den erişim mümkün olmayacak. Buna rağmen merkezsiz bir şekilde Binance Smart Chain ağı üzerinden TSLA Token almak mümkün olacak.

Tesla’nın tokenleştirilen hissesi direkt olarak 1 TSLA’ya eşdeğer olacak. Kullanıcılar 1 TSLA’nın yanı sıra daha küçük birimler üzerinden de alım yapabilecek. Türkiye üzerinden direkt Binance kullanılarak yapılacak alımlar kapalı olsa da PancakeSwap üzerinden bu işlem mümkün gözüküyor.

Türkiye’den TSLA Token Alımı

Kullanıcılar PancakeSwap üzerinden mTSLA alımı yapabilir ve merkezsiz bir şekilde Türkiye yasağına da takılmadan işlem yapabilir. Bunun için ise Metamask veya benzeri bir kripto para cüzdanı oluşturup bunu PancakeSwap borsasına bağlamak gerekiyor. Bunun gibi gelişmeler PancakeSwap’in kendi kripto parası CAKE’in değerinin de kısa süre önce tüm zamanların rekorunu kırmasını sağladı.

Facebook Comments