Tuesday, April 16th, 2024

Binance’te Neler Oluyor? Binance Neden Kısa Süreliğine Kapandı?

İşlem hacmi bakımından dünyanın en büyük kripto para borsası konumundan yer alan Binance, dün yaptığı bir açıklama ile 4 saatlik panamaya gideceğini duyurmuştu. Ancak yine de bu durum Binance kullanıcıları arasında bir süre paniğe sebep olmuş gibi görünüyor.

Binance Neden Kapandı?

Aslında Binance’in işlemleri durdurmasında endişelere yer verecek bir durum yok. Binance dün yaptığı resmi bir açıklama ile sistem güncellemesi sebebiyle spot işlemleri durduracağını kamuoyu ile paylaştı. Güncellemenin Türkiye saati ile 05:00 ve 09:00 saatleri arasında yapılacağı ve kullanıcıların bu süre zarfında vadeli işlemlere ve opsiyon ürünlere erişiminin devam edeceği dile getirildi.

Sistem güncellemeleri sırasında ise para yatırma ve çekme işlemleri, ETH 2.0 aboneliği, yeni kullanıcı kayıtları, Binance ödemeleri, kaldıraçlı token’ların alım satımı, aboneliği ve kullanımı gibi pek çok servisin etkilendiği görüldü.

Bunlara ek olarak yapılan açıklamalara göre sistem güncellemesinden on dakika öncesinde de tüm varlık transferi, para yatırma ve çekme işlemleri askıya alındı.

Güncelleme Tamamlandı

Borsa, yine yaptığı resmi bir açıklama ile 09:30 civarında güncelleme işleminin tamamlandığını dile getirdi. Borsa yaptığı açıklamalarda hala bazı kullanıcıların belli bir süre sorun yaşayabileceğini ancak bu noktada endişelenecek bir durum olmadığını belirtti.

Dolayısıyla aslında Binance’te işlemlerin durması planlı güncelleme için yapılan bir uygulamaydı. Bu sebeple her ne kadar bazı kullanıcılar hack girişimi gibi olumsuz olaylar dolayısıyla endişelenmiş olsa da aslında endişelenecek bir durum bulunmuyor.

Borsalar zaman zaman bu tip uygulamalar yapıyor ve önemli yükseltmeler sebebiyle işlemleri bir süre durdurabiliyor. Bu noktada kullanıcıların, borsa açıklamalarını yakından takip etmesi ve bu askıya alma süreçlerine uygun şekilde pozisyon alması önem taşıyor.

Facebook Comments