Monday, November 29th, 2021

Binance’ten Önemli Değişiklik: Binance Launchpad’de Format Değişikliği

İşlem hacmi bakımından dünyanın en büyük kripto para işlem platformu olan Binance, Binance Launchpad’de yeni bir katılım formatı belirlediğini açıkladı.

Binance Yeni Katılım Formatı

Yapılan açıklamalara göre yeni katılım formatı, Binance Coin (BNB) sahiplerinin bir token satışına yönelik olarak bir miktar BNB emanet etmesine olanak tanıyacak. Yeni token’ın nihai tahsisi ise emanet edilen BNB’nin tüm katılan kullanıcılar tarafından emanet edilen toplam BNB’ye oranıyla belirlenecek. Ayrıca tüm katılımcılar için adil bir tahsis sağlamak için borsa, kullanıcı başına maksimum bir token tahsisi sınırı belirleyeceğini belirtiyor.

Binance’in açıklamalarına göre kullanıcıların 6 günlük ortalama BNB bakiyesi maksimum katılım limiti olacak. Katılım süresi boyunca kullanıcılar, spot cüzdanlarından token satışına kadar BNB emanet ederek katılabilecekler.

Bununla birlikte yapılan açıklamalara göre kullanıcılar, toplam 6 günlük ortalama BNB bakiyeleri kadar istedikleri miktarda BNB emanet edebilecekler. Örneğin, 6 günlük hesaplama süresi boyunca ortalama 2.000 BNB’niz varsa, abonelik süresi boyunca 2.000 BNB emanet edebilirsiniz.

Bunlara ek olarak yapılan açıklamalara göre katılım süresi sona erdiğinde, her kullanıcının token tahsisi yaklaşık olarak şu şekilde hesaplanacak: (Bireysel emanet edilen BNB / Tüm katılımcılar tarafından toplam emanet edilen BNB) * Satılacak toplam token’lar. Ancak borsa nihai hesaplamanın, kullanıcı başına sabit sınır nedeniyle muhtemelen bu tahminden farklı olacağını ifade ediyor. Dolayısıyla kullanıcılar, büyük olasılıkla yukarıdaki formül kullanılarak tahmin edilenden biraz farklı bir nihai tahsis alacaklar.

Yeni Formatın İlk Projesi

Binance yeni format ile token satışı yapılacak ilk projenin SafePal (SFP) olduğunu açıkladı. Yapılan açıklamalara göre 2 Şubat 2021 tarihinde başlayacak SFP token satışları, kullanıcı BNB bakiyelerinin kaydedilmesi ile başlayacak ve bu işlem 6 gün sürecek.

Facebook Comments