Friday, April 19th, 2024

Binance’ten tüm hizmetler için zorunlu KYC uygulaması

Kripto para borsası Binance, gelişen küresel uyumluluk standartlarını gerekçe göstererek tüm hizmetler için zorunlu kimlik doğrulama uygulamasını devreye alıyor.

Binance’ten yapılan açıklamada, hemen geçerli olmak üzere, tüm yeni kullanıcıların Binance ürünlerine ve kripto para yatırma, alım-satım, para çekme dahil olmak üzere tüm hizmetlere erişim sağlamaları için Orta Düzey Doğrulamayı tamamlamaları gerektiği belirtildi.

Henüz Orta Düzey Doğrulamayı tamamlamamış olan mevcut kullanıcıların ise hesap izinlerinin geçici olarak “Yalnızca Para Çekme” şeklinde değiştirileceği ifade edildi. Böylece bu kullanıcıların hizmet erişimleri; para çekme, sipariş iptali, pozisyon kapatma ve geri ödeme ile sınırlanacak. Diğer hizmetlere doğrulama tamamlanana kadar erişim sağlanamayacak. Mevcut kullanıcılar için bu uygulama, bugünden itibaren 19 Ekim 2021 tarihine kadar kullanıcı deneyimindeki olumsuz etkiyi en aza indirmek için aşamalar halinde gerçekleştirilecek. Kullanıcılar, Orta Düzey Doğrulamayı tamamlamalarının ardından Binance ürünlerine ve hizmetlerine tam erişime devam edebilecekler.

Orta Düzey Doğrulamada, kullanıcıların kimlik belgelerini vermeleri ve yüz doğrulaması yapmaları gerekiyor.

Binance, geçtiğimiz günlerde de kimlik doğrulama yapılmayan hesaplarda günlük para çekme limitini 2 BTC’den 0.06 BTC’ye düşürmüştü.

The post Binance’ten tüm hizmetler için zorunlu KYC uygulaması appeared first on Bitcoin haberleri – Uzmancoin – Kripto para ve Blockchain.

Facebook Comments