Sunday, December 3rd, 2023

Bir DeFi Projesi Daha Saldırıya Uğradı: Cream.Finance (CREAM)

Ortaya çıkan son bilgilere göre Cream Finance, bu sabah erken saatlerde 37.5 milyon dolarlık bir kayıp verdi.

Cream Finance Saldırısı

Elde edilen bilgilere göre merkezsiz finans (DeFi) alanında bir proje daha saldırıya ve uğradı ve bu sebeple kayıp verdi. Saldırıdan etkilenen proje bu sefer Cream Finance oldu. Cream Finance ekibi, bu sabahın erken saatlerinde Twitter’da “olası bir istismarı” araştırdığını doğruladı.

Yapılan açıklamalara göre saldırganlar, Cream’in Iron Banks sözleşmesini hedef aldı. Bir Etherscan işlemi, protokolde yaklaşık 37,5 milyon dolar zarar olduğunu gösteriyor. Bu meblağın büyük bir kısmı 13.244 ETH kredisiydi.

Bunlara ek olarak kötü niyetli kişilerin, Ethereum kullanıcılarının işlem geçmişlerini gizlemelerine yardımcı olan bir gizlilik çözümü olan Tornado.cash aracılığıyla bir miktar ETH gönderdiklerini gösteriyor. Ayrıca hem Alpha Finance Lab dağıtıcısına hem de Cream Finance dağıtıcısına 1.000 ETH göndermiş görünüyorlar.

Yapılan açıklamalara göre kötü niyetli kişiler SUSD ödünç almak için Cream‘i entegre eden Alpha Homora protokolünü kullandılar. Dolayısıyla bahsi geçen kişilerin DeFi konusunda profesyonel oldukları düşünülüyor.

Cream Finance Fiyatı

Haberlerin duyulması ile anlık olarak CREAM fiyatı 294 dolar bandından 190 dolar bandına geriledi. Ancak Cream Finance’in Twitter üzerinden yaptığı açıklama sonrasında fiyatın yeniden 250 dolar bandına yükseldiği görülüyor.

Cream Finance Twitter’dan yaptığı açıklamalarda, “C.R.E.A.M. kontratları piyasalar incelendi ve normal şekilde işlediği görüldü. Piyasalar hem V1 hem de V2’de yeniden etkinleştirildi.” sözlerini kullandı.

Facebook Comments