Monday, November 29th, 2021

Bir Milyarder Aile Daha Bitcoin (BTC) Yatırımı Yaptığını Açıkladı!

Bitcoin (BTC) hem fiyat performansı hem de diğer varlıklara karşı sergilediği güçlü duruşla her geçen gün daha çok milyarderin ve büyük kurumun ilgisini çekiyor. Özellikle 2020 yılında artan kurumsal ve milyarder yatırımcı ilgisinin 2021 yılında da devam ettiği görülüyor. Bu minvalde kripto para Bitcoin yatırımı yaptığını açıklayan son isim de Oaktree Capital Group oldu.

Bitcoin ve Kripto Para Yatırımı

Oaktree Capital Group’un kurucularından olan ve en önde gelen milyarder isimler arasında yer alan Howard Marks, yaptığı son açıklamalarda ailesinin artık “anlamlı miktarda” Bitcoin ve kripto para birimi yatırımı olduğunu dile getirdi. Marks yaptığı açıklamalarda, oğlu Andrew Marks’ın pozitif görüşleri ile Bitcoin yatırımı yapmaya başladıklarını ifade etti.

Aslında geçmişte Marks, uzun vadede herhangi bir değere sahip olmayacağını iddia ederek Bitcoin’e karşı sert şüphelerini dile getirmiş ve “Uzun vadede, herhangi bir değere sahip olmadığının ortaya çıkacağını düşünüyorum.” ifadelerini kullanmıştı.

Son yaptığı açıklamalarda ise Marks, insanların Bitcoin’e yatırım yapmaya, kripto para biriminin kendine özgü faydaları nedeniyle değil, rakamların artmasını bekledikleri için başladığını şu sözlerle belirtti:

Kriptoların faydalarını bildikleri ya da içsel değeri olduğunu düşündükleri sadece yükseleceğini düşündükleri için yatırım yapıyorlar.

Teknolojik İlerlemeler

Marks’ın yaptığı son açıklamalara bakılırsa ünlü milyarderin düşünceleri değişmiş gibi görünüyor. Marks yaptığı açıklamalarda, yatırımcılara karar verirken hızlı teknolojik ilerlemeyi dikkate almalarını tavsiye etti.

Marks’a göre geleneksel finansal sistemin temelleri hızlı teknolojik ilerlemelerle ve çift haneli büyümelerle baş edebilecek kadar güçlü inşa edilmedi. Bu da ileride bir sorun haline gelebilir.

Marks ayrıca oğlu ile olan diyaloglarına da değindi ve teknoloji hisselerinin büyük yükselişini de ele aldı. Milyarder, “Andrew’un bana defalarca hatırlattığı gibi, teknoloji liderlerinin neden gereğinden fazla değer gördüğünü açıklayamıyorsanız, bugünün piyasasının çok yüksek olduğuna ikna edici bir örnek vermek zor.” ifadelerini kullandı.

Facebook Comments