Friday, February 23rd, 2024

Bitcoin 57,000 Dolar Seviyesiyle Rekor Geliştirdi

Bitcoin geçtiğimiz gün 54,500 seviyesini gördükten sonra 57,000 dolar seviyesine çıktı. Bitcoin tüm zamanların en yüksek seviyesiyle 57,000 doları aştı.

Dünyanın en büyük kripto para birimi Bitcoin, Kraken borsasında 57,000 doların üzerine çıkarak tüm zamanların en yüksek seviyesini gördü.

BTC 57,000 Dolar Seviyesini Aştı

Dünyanın önde gelen kurumları ve en popüler ünlüleri yatırımlarıyla amiral gemiyi 57,000 dolar seviyesinde desteklemeye çalışıyor. Elektrikli araç devi Tesla’nın 1,5 milyar dolarlık BTC satın alması ve Microstrategy’nin 1 milyar doları aşkın yatırımıyla Bitcoin yükseliş trendine girmişti. Cuma günü Bitcoin 54,500 dolar ile yeni bir fiyat zirvesine ulaştı. Finans kurumları ve ünlülerin Bitcoin ve kripto para ilgisi gün geçtikçe katlanarak artıyor. Son günlerde ünlü rock yıldızı Gene Simmons ADA satın aldığını açıklamıştı. Ayrıca geçtiğimiz gün Bitcoin piyasa değeri 1 trilyon doları aştı.

BTC Piyasa Değerine Göre En Büyük 8. Varlık Oldu

Bitcoin dünyadaki en büyük 8. varlık oldu. Coinmarketcap verilerine göre, Bitcoin piyasa değeri bir yıldan daha az bir sürede %900 artarak 1 milyar ABD dolarını aştı. Amiral kripto para birimi Bitcoin, anlık olarak en büyük piyasa değerine sahip varlıkların arasında 8. sırayı aldı. Bununla birlikte BTC; Tencent, Tesla, Facebook, Alibaba gibi küresel devleri geride bıraktı. Ayrıca, Bitcoin pazar hakimiyet oranı %60,5 seviyelerinde. Tüm kripto para borsasının toplam piyasa değeri ise 1,6 trilyon ABD Doları.

Ek olarak yeni yapılan bir ankete göre bazı finans yöneticileri Bitcoin’in yüksek volatilite seviyesini risk olarak görüyor ve Bitcoin yatırımından kaçınıyor. Çoğu tanınmış finans kurumları Bitcoin’e fon tahsis etse de yaklaşık 100’ü aşkın finans yöneticisi arasında yapılan bir ankete göre, yöneticilerin yalnızca %5’i Bitcoin yatırımı düşünüyor. Bu bağlamda, finans kurumları yöneticilerinin Bitcoin konusunda hala endişeli olduğu sonucuna varabiliriz.

Facebook Comments