Saturday, April 20th, 2024

Bitcoin Artıyor, Ünlü Stratejist BTC Fiyat Tahminini Açıkladı

Bloomberg stratejisti Mike McGlone, Bitcoin’in (BTC) önemli bir performansa imza attığı dakikalarda lider kripto para hakkında fiyat beklentisini açıkladı. McGlone, ağustos ayı ile ilgili yükseliş trendinin devamını beklediğini belirtirken Bitcoin fiyat tahmini konusunda görüşlerini aktardı.

Deneyimli Stratejist, Bitcoin Hakkında Konuştu

Bloomberg’in deneyimli stratejisti Mike McGlone, Bitcoin ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. McGlone, Bitcoin özelinde şunları kaydetti:

Bu yıl Bitcoin fiyat keşif aşamasında bir sonraki adımı attı ve yenilenmiş bir boğa piyasası görüyoruz.

Lider kripto para Bitcoin, Çin’in kripto madenciliğine yönelik kısıtlamalarının ardından büyük bir geri çekilme evresine adım atmıştır. Amiral gemi, 28.000 dolarlık fiyat bandına gerileyerek yatırımcılarını korkutmuştu. Ünlü analist McGlone, Bitcoin’in 30.000 dolar seviyesinde sağlam bir altyapı oluşturarak burada yukarı sıçradığını aktardı.

McGlone, geçmiş yıllarda görülen Bitcoin fiyat hareketlerine atıfta bulunarak şu yorumda bulundu:

Bitcoin, 2020 yılının ikinci ayında 10.000 dolardan 4.000 dolara kadar geri çekilmişti. Şu anda 30.000 dolardan sıçrayan Bitcoin, 100.000 dolara kadar tırmanabilecek potansiyele sahip ve performans paralellikleri ise gözler önüne serilmiş durumda.

Bitcoin Fiyatı

Lider kripto para Bitcoin, 46.296 dolara dokunarak tüm piyasayı hareketlendirdi. Bitcoin boğaları, piyasa hakimiyetini ele geçirirken düşüş trendinin sona erdiğine dair sinyaller veriyor. BTC fiyatı, bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 45.776 dolardan alım satım işlemi görüyor.

BTC haftalık görünümde %15’in üzerinde artışla yeşil bir görünüm ortaya koyuyor. BTC’nin yanı sıra haftalık zaman diliminde ETH %18, DOGE %22‘lik artışla dikkatleri üzerine çeken kripto paralar olarak kayıtlara geçti.

Deneyimli analistler, veriler incelendiğinde kripto para piyasasında yukarı yönlü hareketin devamını bekliyor. BTC, kısa süre önce 40.000 dolarlık barajı kırarak önemli bir adım atmıştı. 45.000 doları süpüren BTC’de hedef 46.000 dolarlık seviye oldu. Burada kazanılan ivme rotayı 50.000 dolara kadar çıkartır.

Facebook Comments