Tuesday, April 16th, 2024

Bitcoin (BTC) 11 Aydır İlk Defa Bunu Yapıyor! Ünlü Analistin Bitcoin (BTC) İçin Fiyat Tahmini!

Tam adı Hareketli Ortalama Yakınsama Sapması olan MACD, üstel hareketli ortalamaların ilişkisini hesaplar. Önemli bir göstergedir ve kripto paraların yükseliş/düşüş eğilimleriyle ilgili güçlü sinyaller gönderir. Bitcoin (BTC) grafiğinde MACD önemli bir sinyal gönderdi. Peki bu sinyal fiyatının hangi yöne gideceğini söylüyor mu?

Ünlü Analistin Bitcoin (BTC) Tahmini

Bitcoin fiyatı bugün 45.000 dolar seviyesinde takılıp kaldı. Büyük düşüşten sonra ilk defa birkaç haftadır yükseliş beklentisi artmış ve fiyat 48.000 doları aşarak 50.000 sınırına dayanmıştı. Michaël van de Poppe son fiyat hareketlerini değerlendirerek sert bir düşüşün yaşanabileceğini duyurdu.

Poppe tarafından beklenen düzeltme 39.000 ile 42.000 dolar arasında bir rakama işaret ediyor. Eğer fiyat 39.000 doları da kaybederse haftalarca sayısız analist tarafından duyurulan 20.000 dolar seviyesi görülebilir.

Bitcoin (BTC) Haftalık MACD

Peki bu düşüş beklentisini destekleyen veri nedir? Bitcoin (BTC) haftalık MACD çizgisi uzun süredir ilk defa yeşil yakıyor. Neredeyse 1 yıldır tekrarlanmayan bu durum fiyatın mevcut durumunu koruyamaması halinde sert biçimde düşebileceğini söylüyor.

Normal şartlarda bu gelişmenin 2020’nin 4. Çeyreğindeki gibi bir boğa koşusunu başlatması gerekiyor. Fakat grafik zayıf kaldığı için Poppe tam tersinin gerçekleşmesini bekliyor. Eğer boğalar Bitcoin (BTC) fiyatını desteklemez ve hızla 48.000 dolar üzerine atmazsa, yukarıda paylaşılan seviyelerin görülmesi muhtemel görünüyor.

Haftalık grafikte MACD aylar sonra ilk defa yeşil yaktı. En son bunu yaptığında büyük ralli başlamıştı. Ancak bu sefer durum farklı olabilir.

Dün akşam gelen açıklamadan sonra 44.000 dolara kadar düşen fiyat yeniden hızlı şekilde 45.000 dolar üzerine çıkmayı başardı. Ancak bu yeterli değil, eğer fiyat yukarı yönlü hareketini devam ettiremezse 39.000 dolara kadar devam edecek bir düşüşü başlatabilir.

Son kale olarak kabul edilen 39.000 doların kaybedilmesi yeniden 30.000 dolar altında Bitcoin fiyatı görmemize sebep olabilir. Elbette böyle bir durumda altcoin pazarı daha büyük bir çöküş yaşayacaktır. Geçtiğimiz aya göre birçok altcoin %40’ın üzerinde fiyatlama yaptı ancak önemli kısmı halen zararları telafi edebilmiş değil.

Elbette burada paylaşılan bilgiler yatırım tavsiyesi değildir. Kararlarınızı kendi değerlendirmelerin neticesinde almanız gerekir. Fakat son derece volatil olan kripto para piyasalarında işlem yaparken dikkatli olmanız yararınızadır.

Facebook Comments