Friday, October 22nd, 2021

Bitcoin (BTC) Analizleri İle Ses Getiren Analistten, Düşüş Sonrası Açıklama

Bitcoin (BTC) fiyatı dakikalar içerisinde adeta eriyerek kripto para sektörünün de çakılmasına yol açtı. Kripto para sektöründe son 24 saat içerisinde 900 milyon dolarlık likidasyon yaşanırken bunun bir tuzak olma ihtimali mevcut.

CryptoQuant CEO’sundan Bitcoin Sinyali Geldi

Kripto para sektörünün en saygın analiz şirketlerinden olan CryptoQuant’in CEO’su Ki Young Ju, konu hakkında 124.000 takipçisine yönelik yayınladığı gönderisinde Bitcoin’in şu an tam olarak alım yapma seviyesinde olduğunu belirtti.

Ünlü analist daha önce yaptığı açıklamasında Bitcoin için boğa koşusunun henüz bitmediğini ve dip seviyeyi beklediğini vurguladı. Analistin on-chain verilere bakarak yaptığı analizi daha önce defalarca olumlu sonuçlar verdi ve bu sebeple kendisinden açıklama bekleyenlerin sayısı da bir hayli fazla. Bu olumlu açıklamaya rağmen 23 Mart tarihli gönderisinde henüz dipten alım fırsatının gelmediğini vurgulayan Ki-Young Ju, bugün ise müjdeyi verdi.

Borsalardaki Stablecoin Miktarı Alarm Veriyor

Young Ju, konu hakkında eski tweetini alıntılayarak yaptığı yeni açıklamada vaktin geldiğini ifade etti. Ünlü analistin dikkat çektiği faktörlerin ise borsalardaki stablecoin oranı, borsalardaki BTC rezervleri ve önde gelen satış noktaları olarak biliniyor.

Borsalardaki stablecoin oranının sert bir şekilde yükselmesi ve BTC fiyatının buna rağmen yerinde sayması ünlü analiste göre yeni bir boğa rallisine işaret ediyor. Konu hakkındaki açıklamasında kripto para sektörünün arz/talep dengesi konusunda her geçen gün daha iyiye gittiğini ifade eden Young Ju, stablecoin patlamasının buna işaret ettiğini vurguladı.

2017 Yılındaki Bitcoin Rallisi de Böyle Başladı

Aslında 2017 yılındaki rallide de stablecoinlerin sayısında ciddi bir artış yaşanmasından kısa süre sonra BTC fiyatı rekor kırmıştı. CryptoQuant CEO’su da buna dikkat çekerek sirkülasyondaki stablecoin miktarı ile borsalardaki stablecoin miktarının gözardı edilmemesi gereken bir indikatör olduğunu ifade etti.

Borsalardaki ve sirkülasyondaki stablecoin miktarı ise 30 Mart tarihinde tüm zamanların rekorunu kırdı. Bu durum daha fazla insanın kripto para yatırımı yapmak için sektöre para soktuğunu ve alım vaktini beklediğini gösteriyor.

BTC fiyatı bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla ise 57.938 dolardan alınıp satılmakta. Son 24 saat içerisinde %2,3 düşüş yaşayan BTC, milyonlarca dolarlık tasfiyelerin yaşanmasına ve altcoinlerin de bundan etkilenmesine neden oldu.

Facebook Comments