Monday, February 26th, 2024

Bitcoin (BTC), Cardano (ADA) ve EOS Teknik Analizi – 7 Mart 2021

Bitcoin (BTC) fiyatının yeniden toparlanması ve 50.000 dolar üzerini görmesi, altcoinlerin büyük bir kısmını harekete geçirdi. Altcoinlerin bu hareketliliğine rağmen BTC’nin piyasa hakimiyetinin 60 seviyesinin üzerinde olması ise yatırımcıları endişeye sürüklemekte.

Bitcoin Teknik Analizi

Bitcoin teknik analizine bakıldığında bugün yaşanan yükseliş ile psikolojik destek noktasının üzerine çıkıldığı görülüyor. Lider kripto para birimi gün içerisinde 51.430 dolara kadar yükselerek 52.000 dolar direncini bile test etti.

BTC/USD işlem çifti 4 saatlik grafikte 50.000 doların üzerinde kapanış yapabilirse, yatırımcılar yeşil bir pazartesi gününe uyanabilir. Bitcoin’in iki haftalık düşüş, düzeltme ve konsolidasyon döneminin bitmesi de böylece kesinleşecektir.  BTC fiyatı için kısa vadeli hedef 54.000 dolar, orta vadeli hedef 62.000 dolar ve uzun vadeli hedef ise psikolojik 100.000 dolar olarak görülüyor.

ADA/USD Yorum

Son 1 ayın en çok konuşulan kripto para birimlerinden ADA ise 1,50 dolar seviyesinden sonra devamlı olarak düşüş yaşadı. ADA grafiğine bakıldığında 1,33 dolardaki direncin bir süre sonra geçilemediği ve her test etme ile fiyatın daha çok tepki aldığı görülüyor.

ADA, 1,13 dolar desteğine kadar gerileyerek burada konsolidasyon sürecine girdi. Bu da ADA fiyatının biraz daha destek üzerinde toparlanmaya ihtiyacı olduğunu göstermekte. Özellikle 1,3 dolar direncinin kırılması, fiyat için yeniden ve daha sağlıklı bir şekilde 1,5 dolara kadar yükselişi beraberinde getirebilir.

ADA fiyatının en güçlü desteğinin ise kısa vadede 0,90 dolar olduğu görülüyor.

EOS Fiyat Analizi

EOS, Ethereum rakipleri arasında son dönemde en pasif kalan kripto para birimi oldu. ADA, DOT ve BNB gibi kripto paralar rekor üzerine rekor kırarken EOS’un yerinde sayma sebebi ise CTO’nun istifası olarak görülüyor.

Son 14 gün içerisinde %22 gerileyen EOS fiyatı, 24 saat içerisinde ise ilk defa yeşile döndü ve %2,2 yükseldi. EOS teknik analizine bakıldığında ise kısa vadede durumun olumlu olduğu görülüyor. Ayıların direnç gösterebileceği ilk seviye 4,10 dolar. 4,10 doların kırılması ise kısa vadede 4,71 dolara kadar yükselişi beraberinde getirecektir.

EOS fiyatının 3,30 dolar altına inmesi ise 2,60 dolara kadar düşüşe kapı aralayabilir. EOS için kritik direnç ise 5 dolar olarak biliniyor. EOS, bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla ise 3,78 dolar seviyesinden işlem görmekte.

Facebook Comments