Tuesday, January 31st, 2023

Bitcoin (BTC), Dogecoin (DOGE) ve Dent Coin İçin Kritik Seviyeler

Bitcoin (BTC) fiyatı bugün 2.000 dolara yakın sert bir düşüş yaşasa da kısa sürede toparlandı ve yeniden piyasanın yeşillenmesine izin verdi. Lider kripto para birimi BTC’nin yanı sıra Dogecoin ve DENT Coin fiyatlarında da benzer bir çekilme ve yükseliş görüldü. Peki BTC, DOGE ve DENT Coin için dikkat edilecek fiyat seviyeleri hangileri?

Bitcoin Fiyatı İçin Hedef Belli

Bitcoin bugün içerisinde 48.700 dolara kadar çıkarak birçok kripto para borsasında tüm zamanların rekorunu tazeledi. Buna rağmen birbiri ardına gelen olumlu haberler, BTC için hala düşük fiyat seviyesinde olunabileceğine işaret ediyor.

Kurumsal akının başladığı ve herkesin BTC alma yarışına girdiği şu günlerde uzmanların ilk hedefi tahmin edilebileceği gibi 50.000 dolar. Bunun hem psikolojik hem de Fibonacci seviyesine göre teknik direnç olması ise eninde sonunda test edilebileceğine işaret ediyor. BTC fiyatının 50.000 doların ilerisindeki ilk hedefi ise 62.000 dolar olacaktır. Olası bir düşüşte BTC fiyatı için kritik destek ise 42.000 dolar.

DOGE İvmesini Kaybetti

Elon Musk’ın dilinden düşürmediği Dogecoin, yavaş yavaş ivmesini kaybetme sinyalleri veriyor. DOGE son 24 saat içerisinde %4 düşüş yaşayarak 0,067 dolara geriledi.

Sınırsız üretimi olan ve arzı bitmek bilmeyen DOGE, eğer yeni bir gelişme yaşanmazsa hızla bu seviyelerden geri çekilebilir. DOGE’un son ayda %1.000’den fazla artış elde etmesi ise bu düşüşün çok şiddetli ve acı verici geçebileceğini gösteriyor. DOGE fiyatı için kritik destek 0,05 dolar iken kritik direnç 0,089 dolar olarak görülüyor. Olası bir yükselişte 0,089 doların devamında hedef 0,1 dolar olacaktır.

DENT Coin Hala Yolun Çok Başında

Son günlerde en çok konuşulan kripto paralardan birisinin de DENT Coin olduğu görülüyor. 2018 boğasında 0,10 dolara kadar ulaşan DENT, bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 0,013 dolardan işlem görmekte. Neredeyse 2 yıldır 0,00026 dolar seviyesinden işlem gören DENT’in ise son aylarda hareketlendiği görülüyor.

 

 

30 günde %400 artan DENT, klasik bir pump girişimi ile de karşılaştı ve daha sonra sert bir düşüş yaşadı. Buna rağmen 9 Şubat itibarıyla yükselişe geçen fiyat, 0,0017 dolara ulaştı.

DENT için hacim oldukça düşük olsa da bunun Binance üzerinde listelenmesi ilgi çekmesini sağlayabilir. Direnç noktalarına bakıldığında 0,11 dolar, 0,25 dolar ve 0,42 dolar dikkat çekiyor. DENT buna rağmen olası bir trend kırılımında çok hızlı bir şekilde başladığı yere geri çekilebilir.

Facebook Comments