Saturday, September 23rd, 2023

Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve XRP’de Dikkat Edilmesi Gereken Seviyeler

Ödeme devi PayPal’ın, ABD merkezli kullanıcılar için kripto para birimleri ile ödeme hizmetini başlatmasının ardından piyasada yükseliş eğilimi görüldü. Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) 60.000 dolarlık direnç seviyesini aşmak için çabalıyor. Ethereum (ETH) 1.840 dolar seviyesinde reddedilirken beklenen 2.000 dolarlık hedef henüz aşılamadı. XRP 0.6 dolar direncini kırmayı başarırsa 0.71 dolara seviyelerine yolculuk başlatabilir.

Bitcoin (BTC)

Kripto para endüstrisinin bir numarası Bitcoin, 60.000 dolarlık dirençle savaşıyor. Dört saatlik grafik verilerine göre BTC’nin yükseliş trendi doğrulandı. MACD göstergesi pozitif bölgede konumlandı. 60.000 dolarlık direnç noktasının kırılması BTC’yi 62.000 doların üzerinde yeni bir rekora götürebilir. Bununla birlikte satın alma baskısına FOMO etkisi de dahil olursa BTC 60.000 doları görebilir.

Ethereum (ETH)

Ethereum (ETH) zorlu 1.800 dolarlık direnç seviyesini aşmayı başardı. Bununla beraber yükseliş grafiği ETH’yi önce 1.900 dolar seviyesine devamında ise 2.000 dolara kadar taşıyabilir. Ethereum, haberimizin hazırlandığı sırada 1.840 dolar seviyelerinden işlem görüyor. ETH’de 1.800 dolar seviyesinde kurulan destek, yükseliş trendini daha yüksek seviyelere taşımanın anahtar şartıdır. MACD göstergesi, ETH’de boğaların hakimiyetindeki bir piyasayı doğruluyor. Öte yandan ETH 1.800 doların altına düşerse önemli bir fiyat düzeltmesi beklenebilir. Öncelikle 1.700 dolarlık destek alanı ziyaret edilebilirken devamında 1.540 dolara kadar geri çekilme yaşanabilir.

Ripple (XRP)

 

XRP, %22’lik bir artışa hazırlanıyor olabilir. XRP geçtiğimiz birkaç dönemde 0.6 dolar direnci ile mücadele ediyor. Bu bölgenin üzerine çıkma girişimleri henüz başarılı olabilmiş değil. XRP, yükseliş trendini korurken 0.57 dolar seviyelerinden işlem görüyor. XRP 0.6 dolar seviyesini kırabilirse 0.71 dolara kadar çıkabilir. Ancak bazı uzmanlara göre XRP bu kırılmadan önce bir konsolidasyon dönemine girebilir. Diğer taraftan RSI göstergesinin aşağı yönlü grafiğine dikkat edilmelidir. Düşüş eğilimi gösteren ivme, yukarı yönlü kırılmayı reddedebilir. Anında destek sağlanmazsa XRP yatırımcıları 0.4 dolar seviyelerine kadar varan destek alanı aramaya başlayabilir.

Facebook Comments