Tuesday, November 28th, 2023

Bitcoin (BTC) Fiyat Tahminlerinde Yanılmıyor: Bloomberg Analistinden Yeni BTC Açıklaması

Bloomberg’in kıdemli emtia stratejisti ve analisti Mike McGlone, Bitcoin (BTC) yatırımcılarının yakından tanıdığı bir isim. McGlone, lider kripto para biriminin şu an boğa piyasasında olduğunu düşünüyor ve daha önce yaptığı tahminlerle de aslında buna işaret etmişti. McGlone, BTC fiyatı henüz 10.000 dolar seviyesindeyken 2020 yılı bitmeden 20.000 doların görüleceğini vurgulamıştı.

Bitcoin İçin Yeni Hedef 50.000 Dolar Olacak

Bitcoin tahminlerinde yanılmayan tecrübeli isim şimdi ise yeni bir tahminde bulundu. McGlone’a göre Bitcoin fiyatının ilk hedefi 50.000 dolar olacak. 50.000 dolardaki direnci kırmayı başaran BTC, ünlü analist göre altı haneli seviyelere kadar yükselebilir.

McGlone, Crypto Outlook’a verdiği son röportajında Bitcoin’in 20.000 dolara kadar düşmesinin imkansız olduğunu vurguladı. Küresel piyasaları değerlendiren ve bunların BTC’ye yönelik etkilerini ele alan ünlü isim, orta vadede 50.000 doların geleceğinden emin. Yayınladığı yeni açıklamasında Bitcoin fiyatını 30.000 dolar üzerine çıkarak faktörün kurumsal alım olduğunu vurgulayan McGlone, bu sefer farklı bir yerden sermaye gelebileceğini ifade etti.

Bireysel Yatırımcı, BTC’ye Rekor Getirebilir

Ünlü analiste göre kurumsal yatırımcı sonrasında bireysel yatırımcı alım yapmaya başlayabilir. Bireysel yatırımcının alış baskısının ne kadar fazla olduğu aslında Dogecoin ile kanıtlandı. DOGE fiyatı kısa sürede %1.000 artış elde ederek bireysel yatırımcının istediğinde neler yapabileceğini gösterdi.

Ünlü analist, ABD gibi önde gelen ülkelerin korona ile mücadele için para basmaya devam edeceğini, bunun bireysel yatırımcının etkisi ile birleşince BTC’ye rekor getireceğini düşünüyor. Bitcoin’in sınırlı arzı ise uzun vadede her zaman yükselecek bir fiyat dinamiği yaratabilir.

Facebook Comments