Tuesday, October 3rd, 2023

Bitcoin (BTC) Fiyatı İçin Bütün Gözler Bu Tarihe Kilitlendi

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), 2020 yılının ortalarında dip seviyeyi gördükten sonra kesinlikle hızlı bir yükselişe başladı. BTC fiyatının 61.700 dolara kadar yükselmesi ise bunun performansından şüphe edenleri yanıldıklarını itiraf etmeye zorladı.

Bitcoin Fiyatı İçin Kritik Gün Yaklaşıyor

Lider kripto para biriminin 60.000 dolar üzerine çıkması, daha yüksek hedeflerin de anılmasını sağladı. Buna rağmen son 1 haftadır yaşanan düzeltme ve BTC fiyatının 57.000 dolar seviyelerinden işlem görmesi, yatırımcıların yüksek fiyat hedeflerinden şüphe etmesine yol açtı.

Buna rağmen 26 Mart tarihi ise yükselişin devamının onaylanmasını sağlayabilir. 26 Mart tarihinde, kripto para sektöründe bir rekor kırılacak. 26 Mart tarihi itibarıyla süresi dolacak olan BTC opsiyon kontratlarının toplam değeri 6 milyar doların üzerinde.

26 Mart Opsiyon Sözleşmeleri İçin Çok Önemli

Kurumsal yatırımcılar ve sektörün ileri gelenleri genellikle opsiyon kontratları üzerinden işlem yaparak riski ciddi anlamda düşürmekte. Belirli bir süreye endeksli olan ve yatırımcılara o tarih geldiğinde alış veya satış yapma imkanı sunan opsiyon sözleşmeleri, kripto para sektörünün gidişatını da büyük ölçüde belirleyebiliyor.

Kripto para analiz platformu Bybt tarafından aktarılan verilere göre ise önümüzdeki cuma günü 6 milyar dolarlık opsiyon sözleşmesi için karar verilecek ve bunlar kripto para sektörünü ciddi anlamda etkileyebilir. Yatırımcıların fiyatın o tarihe kadar sert düşmesi sebebiyle karar değiştirmesi muhtemel olsa da Delta CEO’su Pankaj Balani konu hakkında yaptığı açıklamada durumun şu an olumlu olduğunu belirtti.

Yatırımcılar BTC İçin Yükseliş Bekliyor

Balani, alım satıma verilerine göre şu an yatırımcıların yükseliş beklediğini ve alış pozisyonlarının onaylanacağını düşünüyor. Bu da BTC fiyatının düşüşünü engelleyecek ve ciddi anlamda alış baskısı yaratacak. Bitcoin fiyatının yükselişine yönelik olan alış pozisyonlarının onaylanması aslında piyasada bir domino etkisi de yaratabilir.

Balani, 40.000 doların güçlü bir destek noktası haline geldiğini ve özellikle Elon Musk’ın BTC alımı yapması ile bu seviyenin altına inilmediği sürece yükselişin süreceğini düşünüyor. 26 Mart tarihinde farklı beklentiler ile fiyat bir hayli volatil seyretme imkanına sahip olsa da önümüzdeki hafta sonu sanıldığı gibi kanlı ve kızıl geçmeyebilir.

Lider kripto para birimi bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla ise 57.000 dolardan işlem görmekte ve son 24 saat içerisinde %1 değer kaybetti.

Facebook Comments