Sunday, December 3rd, 2023

Bitcoin (BTC) Fiyatı İçin Tahminleri Yanıltmadı: Ünlü Şirket Uçuk ETH Fiyat Tahminini Açıkladı

Özellikle lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) ile ilgili tahminleri sayesinde öne çıkan Fundstrat Global Advisors, şimdi Ethereum (ETH) fiyat tahmini ile adından söz ettirdi. Tom Lee’nin liderlik ettiği Fundstrat Global Advisors’ın toplam piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para birimi için yaptığı fiyat tahmini ise kesinlikle heyecan verici.

Grider: Ethereum Fiyatı 10.500 Doları Bulabilir

Fundstrat stratejisti David Grider, Ethereum fiyatının tüm zamanların rekorunu kırmasından sonra yükselmeye uzun vadede devam edeceğini belirtti. Grider’a göre ise Ethereum fiyatı için nihai hedef 10.500 dolar olacaktır. Bu da mevcut fiyat üzerinden en az %700’lük bir yükseliş anlamına geliyor.

eth

Grider, Ethereum’un bu yükselişinin temel sebebinin ise merkezsiz finans olacağını düşünüyor. DeFi uygulamalarının sayısının ve kullanıcılarının her geçen gün arttığını ifade eden tecrübeli isim, Ethereum blockchain ağının 2020 yılında bu sayede rekor büyüme elde ettiğini belirtti.

ETH 2.0 Her Şeyi Değiştirecek

Ethereum ağında hayata geçirilmesi planlanan güncellemenin de ETH için birçok şeyi değiştireceği tahmin ediliyor. Ethereum ağı binlerce projeye ev sahipliği yapmakta ve bu sebeple ölçeklenebilirlik sorunu yaşıyor. Ethereum’un kısıtlı işlem kapasitesi ise yakında son bulabilir. Ethereum 2.0’nin önemi tam olarak burada ortaya çıkmakta ve ağın yakında Mastercard veya Visa gibi devlerle rekabet etmesi planlanmakta.

Grider, Ethereum’un söz konusu güncelleme ve DeFi uygulamalarının yükselişi ile 10.500 dolarlık fiyata kadar önünün açık olduğunu düşünüyor. Lider kripto para birimi Bitcoin’in tüm zamanların rekorunu kırdıktan sonra %100 daha yükseliş elde etmesine rağmen ETH’nin yerinde sayması ise bu fiyat tahmininin uçuk olduğunu düşündürüyor.

Fundstrat’ın tecrübeli ismi ise Bitcoin için daha önce yaptığı tahminlerden sonra sırada Ethereum’un olduğundan bir hayli emin.

Facebook Comments