Tuesday, October 3rd, 2023

Bitcoin (BTC) Fiyatı, Joe Biden’ın Son Hamlesi İle Rekor Kırabilir

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), 61.800 dolar ile tüm zamanların rekorunu kırdı. Kısa sürede inanılmaz bir yükseliş elde eden BTC, düzeltme ile panik yaratsa da 55.000 dolar desteğinin tutunması kesinlikle yatırımcıların paniğini azaltmakta. Joe Biden ile ilgili son iddia ise direkt olarak Bitcoin fiyatını etkileyebilir.

Joe Biden, Trilyonlarca Dolarlık Paketi Bekletiyor

Bitcoin yatırımcıları Joe Biden’ın başkan olmasından beri zaten 1,9 trilyon dolarlık ekonomik paketten fayda sağladı ve bu fayda yakın zamanda daha çok artabilir. Oval Ofis ile ilgili bir iddiada Biden’ın yakında 3 trilyon dolarlık harcama paketine onay verebileceği belirtiliyor.

Beyaz Saray içerisinden olduğu belirtilen iki kaynağın aktardığı bilgilere göre Biden’ın üst düzey danışmanları kendisine birçok konuda büyük bir ekonomik paketi onaylamasını tavsiye etmekte. Bu paket içerisinde altyapı gelişimi, temiz enerji, çocuk bakımı ve eğitim gibi önemli alanlarda gelişimin desteklenmesi hedeflenmekte.

Bitcoin İçin Yeni Bir Yükseliş Umudu

Kısa süre önce 1,9  trilyon dolarlık koronavirüs teşvik paketini onaylayan Biden’ın 3 trilyon dolarlık ekonomik paketi onaylaması ise eşi benzeri görülmemiş bir enflasyon krizini kapıya getirebilir. Beyaz Saray Basın Sözcüsü Jen Psaki ise konu hakkında yaptığı açıklamada ekonominin eski haline döndürülmesi için çalışmaların sürdüğünü ve yeni gelişmelerin kapıda olduğunu vurguladı. Psaki, altyapısal gelişmeler için yeni bir ekonomik paketin de gündem maddeleri içerisinde yer aldığını vurguladı.

Aktarılan bilgilerde aynı zamanda zenginlere ve kurumlara yönelik vergi kanununda da değişim olabileceği ifade edildi. Bu durum ve trilyon dolarlık ekonomik paket, Bitcoin’e geçişi hızlandırabilir. Lider kripto para birimi Bitcoin kurumsal yatırımcının desteği sayesinde 61.000 dolara kadar yükselse de ABD’li zenginlerin BTC’ye geçişi bu fiyatı çok daha yüksek seviyelere taşıyabilir.

BTC Fiyatı 100.000 Doları Hedefliyor

Bitcoin fiyatının ekonomik teşvik paketlerine verdiği olumlu tepki ise Biden’ın bu imzayı atarak BTC’yi 100.000 dolara kadar taşıyabileceği ihtimalini akıllara getiriyor. Enflasyonun %2 üzerinde tutmakta kararlı olan ABD Federal Rezerv ise bu durum karşısında çaresiz kalabilir. FED, faiz oranlarını ise 2024 yılının sonuna kadar bu seviyelerde korumayı planlıyor ve yeni ekonomik paket durumu büyük ölçüde değiştirebilir.

Facebook Comments