Saturday, September 23rd, 2023

Bitcoin (BTC) Fiyatı Yeniden Sert bir Düşüş Yaşayacak mı? Ünlü CEO Cevapladı

Lider kripto para birimi Bitcoin’in (BTC) fiyatı yılın başından beri tam olarak %100 oranında arttı. BTC/USD paritesinin 3 Mart 2020 tarihinden bu yana sergilediği performans ise çok daha uçuk ve olumlu gözüküyor. Buna rağmen yatırımcıların en azından bir kısmı düşüş trendinin yakında başlayacağından endişe etmekte.

Bitcoin Fiyatı Kısa Sürede Rekor Kırdı

Bitcoin, 6.000 dolardan ve hatta kısa süreli de olsa düştüğü 3.700 dolardan 61.700 dolara kadar yükselerek neredeyse hiçbir geleneksel varlığın elde edemediği bir yükseliş yakaladı. BTC fiyatının bu yükselişi ise klasik bir boğa piyasası döngüsünden ibaret değil. Koronavirüs salgınının sağladığı şartlar ile BTC’nin dönüm noktasına geldiği biliniyor. Bu durumun fiyat üzerindeki etkisi ise bazı uzmanlara göre geçmeye başladı.

Özellikle kurumsal yatırımcının yüklü BTC alımı fiyatı bu seviyelere kadar çıkarsa da her yükselişin bir düşüşü olduğu biliniyor. Bitcoin’in kısa süre önce üst üste yaşadığı 2 tane %30’luk düşüş de bu anın çok yakın olduğunu akıllara getiriyor. Bu düşünceye rağmen ise uzmanlar düşüşün sanıldığı gibi olmayacağında iddialı.

Nigel Green: Artık Sert Düşüş Mümkün Değil

Kripto para sektörünün tanınan ismi ve deVere Group CEO’Su Nigel Green, bu tahmin ile gündeme gelen ilk isim oldu. Green, lider kripto para biriminin sanıldığı gibi sert düşüşler yaşamayacağını belirtti. Ekim ayından bu yana %500 artış kaydeden BTC, ünlü CEO’ya göre artık dönülmez noktaya geldi.

Ünlü isim, Elon Musk veya Jack Dorsey gibi isimlerin kripto para sektörüne girişinin dönüşü olmayan bir devrimi başlattığını düşünüyor. Wall Street devlerinin yavaş yavaş BTC alması ve her düşüşte bir devin açıklamada bulunması, Green’e göre ralliyi sürdürülebilir yapacak.

BTC Fiyatı Eskisi Gibi Sert Düşebilir mi?

Konu hakkında verdiği demeçte kurumsal yatırımcılara ek olarak ünlü isimlerin BTC almasının medyada tam olarak histeri yarattığını vurgulayan Green, düşüşün eskisi gibi olmayacağını belirtti. Başarılı yöneticiye göre Bİtcoin fiyatının artık 20.000 dolar altına inmesi imkansız olabilir. Buna ek olarak Bitcoin’in büyümesinin yavaşlayacağını ancak asla sert düşüş yaşamayacağını belirten CEO, haklı olabilir.

Bitcoin daha önceki hiçbir rallisinde böyle bir akın görmedi ve şu an dünyanın her yerinde en çok konuşulan varlıklar arasında yer alıyor. Konuşulmanın ötesinde kurumsal yatırımcılar tarafından yatırım da yapılan BTC, uzmanlara göre yıl sonunda 200.000 dolar üstüne ulaşabilir.

Facebook Comments