Monday, January 30th, 2023

Bitcoin (BTC) Fiyatının Düşüşü Şaşırtmadı: MicroStrategy Yeni Bir Alım Açıkladı

ABD’nin en büyük yazılım şirketlerinden birisi olan MicroStrategy, artık her düşüşte BTC almayı neredeyse alışkanlık haline getirdi. MicroStrategy tarafından yapılan 5 Mart 2021 tarihli açıklamada, şirketin bu düşüşte de 10 milyon dolar değerinde BTC aldığı duyuruldu.

SEC’e Bildirildi: 10 Milyon Dolarlık BTC Alındı

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile paylaşılan gönderide, şirketin 48.888 dolar üzerinden 10 milyon dolarlık nakit para ile BTC aldığı açıklandı. MicroStrategy yaptığı bu alım ile elindeki toplam BTC miktarını da 91.064’e kadar çıkarmış oldu. Şirketin elindeki BTC’lerin alım değeri 2,196 milyar dolara tekabül etmekte.

Son haftalarda yaşanan her sert düşüşte milyonlarca dolarlık alım yapan MicroStrategy, bu sayede BTC başı ortalamasını 24.119 dolar olarak tutmayı başarıyor. Bitcoin fiyatı 10.000 dolar seviyesindeyken bile alım yapan ve Ağustos 2020 döneminden bu yana düzenli aralıklarla açıklamalarda bulunan MicroStrategy, kurumsal yatırımcıya da önderlik ediyor.

MicroStrategy Her Düşüş Fırsatını Değerlendiriyor

Bitcoin fiyatı bu haberin duyulması ile beraber 48.000 dolara kadar yükselse de an itibarıyla hafif yükseliş noktalandı. 10 milyon dolarlık alım oldukça etkisiz ve bunun sebebi daha önce yapılan yüklü alımlar olarak biliniyor. MicroStrategy’nin 2 milyar dolarlık alımları ve Tesla’nın 1,5 milyar dolarlık alımı, piyasada çok daha etkili olmuştu.

Bütün bunlara rağmen yine de Bitcoin fiyatı her 50.000 dolar altına indiğinde bir şekilde BTC alan MicroStrategy, diğer kurumsal yatırımcıları da sektöre çekebilir. Özellikle Tesla konusunda MicroStrategy’nin ve CEO Michael Saylor’ın bir hayli etkili olduğu belirtilmekte.

Facebook Comments