Sunday, April 21st, 2024

Bitcoin (BTC) Gaza Bastı Ama Ethereum (ETH) Bekleneni Veremiyor!

Tesla CEO’su Elon Musk’ın Twitter biyografisini sadece “Bitcoin” olacak şekilde güncellemesinin ardından Bitcoin anlık olarak 32.000 dolar seviyesinden 38.000 dolar seviyesine yükseldi. Gün içinde ilk onda yer alan kripto para birimleri içindeyse en düşük performansı Ethereum (ETH) gösterdi. Peki, ETH neden beklenen yükselişini başlatamıyor?

Ethereum Fiyatı

Yazının yayına hazırlandığı sırada 1.378 dolardan işlem gören ETH, BTC’deki yükseliş ile birlikte yükselişe geçti ama ETH’un yükselişi BTC kadar güçlü olmadı. Bitcoin son 24 saat içinde %20’nin üzerinde artış yaşarken ETH’un sadece %8 gibi bir yükseliş sergilediği görülüyor.

Aslında Ethereum yıl bazında Bitcoin’den daha iyi performans göstermesi ile birkaç kez gündeme geldi ancak son yükselişte ETH beklentiyi karşılayamadı. Bununla birlikte ETH’un 25 Ocak’ta 1.476 dolar ile eski rekorunu kırması bir nebze heyecan yaratmıştı ama sonrasında bir düşüş grafiği çizildi.

ETH Ne Zaman 2.000 Dolar Olacak?

Ethereum’da boğaların hakimiyeti ele geçirmesi ile fiyatın kısa sürede 2.000 ve hatta 3.000 dolar olması bekleniyor. Bu yükselişin ise Şubat’ın ilk haftasında olması çünkü CME Ethereum vadeli işlemlerinin bu dönemde etkisinin görüleceği bekleniyor.

Bununla birlikte ETH arzının sınırlı olmamasının da fiyat üzerinde böyle bir etki yarattığı düşünülüyor. Ayrıca Ethereum’un olası bir boğa koşusunun tüm altcoin’ler üzerinde etkili olması ve dolayısıyla bir altcoin boğasının da başlaması bekleniyor.

Facebook Comments