Sunday, December 3rd, 2023

Bitcoin (BTC) İçin Hedef Gittikçe Artıyor: Finans ve Yatırım Devi Milyonlarca Dolar Yatıracak

Lider kripto para birimi Bitcoin’in (BTC) fiyatı 52.000 dolara kadar çıkarak tüm zamanların rekorunu kırdı. BTC fiyatının aynı gün içerisinde önce 51.000’e, daha sonra ise 52.000 dolara kadar yükselmesi ise birçok yeni kurum ve kişinin ilgisini çekti.

The Motley Fool da Bitcoin Alacak

Dünyanın en büyük yatırım danışmanlık şirketlerinden Motley Fool ise, Bitcoin için inanılmaz bir tahminde bulunmakta. Motley Fool, Bitcoin fiyatının 500.000 dolara kadar çıkacağı tahmininde bulunarak, 5 milyon dolarlık yatırım yapacağını açıkladı.

Motley Fool’un kendi sayfasında ve Twitter’da duyurduğu bu gelişme, büyük bir kırılma noktasına işaret ediyor olabilir. Motley Fool, bunun uzun vadede altına kıyasla çok daha efektif bir şekilde değer koruyabileceğini düşünüyor. Ünlü firmanın altın yerine Bitcoin seçmesinin bir diğer sebebi ise fiyat ilerleyen yıllarda volatilitesini kaybettiğinde bunun işlemler için bir araç haline gelebileceği inancı.

“Bitcoin Almak İçin 3 Neden”

Dev finans firmasının en çok dikkat çeken maddesi ise tabii ki lider kripto para biriminin enflasyona karşı bir koruma sunabileceğine olan inanç. Motley Fool’un üç maddelik gerekçe tweetinde BTC’nin altınla kıyaslanması, değer transfer aracı olabileceğine değinilmesi ve son olarak enflasyona karşı sağladığı koruma kesinlikle dikkat çekiyor.

The Motley Fool bu konuda harakete geçerek 5 milyon dolarlık yatırım yapacağını vurguladı. Firma, Bitcoin’in önümüzdeki dönemde 10 kat yükselebileceğini ve %1.000’lik bir getiri sunacağını düşünüyor. Motley Fool danışmanlık yaptığı kişilere de resmi olarak Bitcoin alma tavsiyesi verdi.

Kısa Vadeli Volatilite, BTC Yatırımını Etkilemeyecek

Dev finans firması buna rağmen kısa vadede ciddi anlamda volatilite yaşanabileceğine vurgu yaptı. Uzun vadeli hedef 10 kat yükseliş olsa da Motley Fool’un kısa vadede volatilite beklemesi klasik piyasa döngüsüne işaret etmekte. Bitcoin fiyatı 2017 yılında 20.000 dolara kadar çıkıp, 2018 yılında 3.000 dolara indi. Ancak bunlardan yaklaşık 3 sene sonra Bitcoin fiyatının 52.000 dolara kadar yükselmesi, BTC’nin yaşadığı döngüleri ortaya koymakta.

The Motley Fool daha önce de 40 yatırım tercihinden 10 tanesinin 10 kat yükseliş elde etmesi ile adından söz ettirmiş ve büyümüştü. Etsy, Appian Corporation, CRISPR Therapeutics ve bunun gibi birçok firmayı ilk yıllarında başarıyla tahmin eden Motley Fool’un gözünü Bitcoin’e çevirmesi birçok şeyi değiştirebilir.

Facebook Comments