Saturday, February 24th, 2024

Bitcoin (BTC) İçin Herkesin Beklediği Açıklama Geldi!

Dünyanın en ünlü analistlerinden Peter Brandt, bir süredir devam eden sessizliğini bozdu ve Bitcoin (BTC) grafiğini yorumladı. Daha önce lider kripto para biriminin efsanevi iki yükselişini de başarıyla tahmin eden Brandt, üçüncü ayağın başladığını belirtti.

Bitcoin Üçüncü Parabolik Yükselişe Hazırlanıyor

Peter Brandt, 2019 yılında yaptığı açıklamada Bitcoin’in iki parabolik yükseliş elde ederek aslında tarih yazdığını belirtmişti. Finans piyasalarında üç kere parabolik yükseliş elde eden varlıkların bir elin parmaklarının sayısını geçmediğini belirten Brandt, üçüncü bir yükselişin ise pek mümkün olmadığını belirtmişti.

Şimdi ise Bitcoin fiyatının yaklaşık olarak 3.100 dolardan başlayan yükselişinin 51.000 dolara ulaşması, üçüncü parabolik yükselişin işaretini veriyor. Peter Brandt de Twitter üzerinden yaptığı açıklamada tam olarak buna işaret etti ve üçüncü yükselişin başladığını müjdeledi.

BTC İçin Kritik Yıllar: 2012, 2014 ve 2019

Peter Brandt ilgili gönderisinde bunun tarihe geçecek bir gelişme olduğunu da not etti. Parabolik yükseliş, hiçbir düzeltme olmadan fiyatın belirli bir seviyeye kadar devamlı olarak yükselmesi olarak biliniyor. Büyük resme yani tüm zamanların grafiğine odaklanan Brandt, 2012 yılında başlayıp 2014 yılında biten birinci yükselişten sonra 2015 yılında başlayıp 2018 yılında biten ikinci yükselişi de başarıyla tahmin etmişti.

Brandt şimdi ise yeni parabolik yükselişin 2019 yılında başladığını ve 2021 yılının sonuna kadar devam edeceğini vurguladı. Analistin çizdiği grafiğin dışına çıkılmaması ve parabolanın bozulmaması, fiyatı 240.000 dolar seviyesine kadar taşıyabilir. Bu da BTC/USD işlem çiftinin en az %450 yükseliş elde etmesi anlamına geliyor.

Parabolik Yükseliş Bitince Bitcoin’e Ne Olacak?

Peter Brandt tabii ki bu yükselişin bir sonunun da olduğunu biliyor. Tecrübeli isim, parabola bozulduğunda ve parabolik yükseliş noktalandığında fiyatın %80 düzeltme yaşayabileceğini düşünüyor. Bu da şu an devam eden parabolik yükselişin her an bozulabileceğini ve bozulduğunda %80 düşüş görülebileceğini ortaya koymakta.

2107 yılındaki ralli bittiğinde ve 2018 yılında düşüş başladığında, BTC fiyatı 20.000 dolardan 3.000 dolara kadar gerilemişti. Bitcoin fiyatının 240.000 dolara kadar çıktıktan sonra %80’lik düşüş yaşaması bile 20.000 doların üzerinde kalmasını sağlayacaktır. Tabii ki parabolanın daha önceki bir tarihte bozulması BTC yatırımcıları için korkutucu bir ayı piyasasını başlatabilir.

Bitcoin’in parabolik yükselişi esnasında ise altcoinlerin ezilmesi muhtemel gözüküyor.

Facebook Comments