Sunday, December 3rd, 2023

Bitcoin (BTC), Litecoin (LTC), EOS ve Cosmos (ATOM) Son Durum: Altcoinlerin Düzeltmesi Bitti mi?

Kripto para piyasasının toplam değerinin 1,5 trilyon dolara kadar ulaşmasından sonra uzmanların beklediği düzeltme gerçekleşti. Birçok altcoin bu düzeltme sonrası %30’a yakın fiyat düşüşü yaşarken ayakta durmayı başaranlar da oldu. Uzmanların BTC, LTC, EOS ve Cosmos yorumları ise yükselişin devam etme şansına sahip olduğunu gösteriyor.

Bitcoin Fiyatı 50.000 Doları Geçemedi

Bitcoin teknik analizine bakıldığında aslında fiyatın FOMO etkisi ile neredeyse 50.000 dolara kadar yükseldiği görülüyor. BTC/USD işlem çifti Bitstamp üzerinde 49.700 doları görse de tam olarak 50.000 dolara çıkmadı ve buradaki dirençten geri döndü.

BTC/USD işlem çifti için kritik desteğin bu düşüşte aşılamayan 46.200 dolar olduğu görülüyor. Düşüşün derinleşmesi ise 43.000 doları gündeme getirecektir. Olası bir yükselişte ise psikolojik 50.000 dolar seviyesinden sonra 52.300 dolar büyük öneme sahip. Uzmanlar ise yükselişin bir süre daha devam edeceğini düşünmekte. Bitcoin fiyatı an itibarıyla ise 48.000 doları geçti.

LTC’nin Yükselişi Bitti mi?

Türkiye’deki kripto para ekosisteminde en popüler projelerden olan Litecoin ise, düzeltme öncesi seviyelerine döndü. 220 dolara kadar çıkan LTC, düzeltme ile 200 dolara gerilese de bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 216 dolardan işlem görüyor.

LTC/USD işlem çifti için kritik direnç kısa vadede 222 dolar olarak gözüküyor. Bunun kırılması ise 234 dolara kadar gidişatı tetikleyebilir. Düşüş konumunda ise 196 dolar ile 193 dolar seviyeleri ön plana çıkıyor. Uzmanlar hala tüm zamanların rekorunun çok gerisinde olan LTC için yükseliş beklentisini sürdürmekte.

EOS İçin Durum Kötüleşiyor

Kısa süre önce CTO’su istifa eden EOS için de durumlar pek iyi değil. Uzun süre top 10’u domine eden EOS, an itibarıyla 19. sırada ve 4,95 dolardan işlem görüyor. 4,60 dolar ile 4,20 dolar seviyeleri önemli destek noktaları iken olası bir yükselişte fiyatın 5,30 dolar ile 5,55 doları test etmesi bekleniyor.

EOS’un ticari hacmi ise alış baskısının azalmış olabileceğine ve düşüşün sürebileceğine işaret etmekte.

Cosmos Coin, Düşüşe Direndi

Son dönemde rekor üzerine rekor kıran Cosmos Coin, son 24 saat içerisinde %13 yükseliş elde etti. Düşüşe en çok dayanan kripto paralardan birisi olan ATOM, 21,55 dolardaki tüm zamanların rekorunu da tazeledi.

ATOM/USD işlem çifti için bunun devamında ise fiyat keşif bölgesine giriyor ve direnç belirtmek oldukça zor. Destek açısından ise ATOM fiyatı için 18 dolar seviyesi kritik.

Facebook Comments