Friday, February 23rd, 2024

Bitcoin (BTC) Milyarderi Açıkladı: Joe Biden Sayesinde BTC Fiyatı Bu Seviyeleri Görebilir

Bitcoin (BTC) boğası olarak da bilinen Mike Novogratz, lider kripto para biriminin 2021 yılında en yüksek seviyesini henüz görmediğini düşünüyor. Goldman Sachs eski yöneticilerinden olan ve artık Galaxy Digital CEO’su konumundaki Mike Novogratz, eskiden beraber çalıştığı Gary Gensler’ın kripto para sektörü için olumlu olduğunu belirtti.

Gensler ve Novogratz Beraber Çalıştı

Gensler ve Novogratz seneler önce Goldman Sachs bünyesinde beraber çalıştı. Şu sıralar gündemde Gensler’ın yakında ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonunun başına getirilebileceği konuşuluyor ve herkes Gensler’ın nasıl birisi olduğunu merak etmekte. Daha önce kripto paralar ve blockchain teknolojisi hakkında açıklamalarda bulunan Gensler, Mike Novogratz’a. göre tam da aranan isim.

Novogratz katıldığı bir röportajda 1990’lı yıllarda bile Gensler ile çalıştığını ve onun inanılmaz şekilde zeki olduğunu belirtti. M.I.T içerisinde blockchain ve Bitcoin üzerine dersler vermiş olan Gensler, Mike Novogratz’a göre kripto para sektörünü biliyor ve en önemlisi “seviyor.” Gensler daha önce başka bir regülatörü kurum olan CFTC bünyesinde başkanlık yapmış ve o dönemde sert kurallar getirmişti.

Biden’ın Gelmesi, Bitcoin’i Olumlu Etkileyebilir

Mike Novogratz, Biden’ın gelmesi ve SEC’nin başına Gensler’i ataması ile beraber Bitcoin’in boğa koşusunun devam edeceğini vurguladı. Novogratz’a göre Bitcoin fiyatı 2021 yılı bitmeden 50.000 dolar üzerine çıkabilir. Ünlü boğanın 2024 yılına kadar olan tahmini ise 500.000 dolar gibi etkileyici bir seviyeye işaret ediyor.

Bitcoin boğası, Gensler yönetimindeki SEC’nin yakın vadede Bitcoin ETF’ine onay bile verebileceğini belirtti. Bitcoin ETF’inin gelmesinin kripto para sektörünü kötü şekilde etkileyeceğini belirtenler olsa da bunun büyük bir FOMO yaratacağı aşikar. Mike Novogratz çok daha iddialı konuşarak Bitcoin ETF’inin bu yıl içerisinde geleceğini vurguladı ve heyecan yarattı.

Bitcoin ETF Onayı Yakın mı?

2019 yılında 10 ve üzerinde Bitcoin ETF başvurusu yapılmış ama hepsi o dönemin SEC Başkanı Jay Clayton tarafından reddedilmişti. Gary Gensler’ın kripto para sektörüne yönelik dostane tavırlar sergilemesi ise Bitcoin ETF onayı ihtimalini güçlendiriyor. Henüz resmi bir açıklama yapılmasa da Mike Novogratz’ın bile bu ihtimali konuşuyor olması kulislerde dolaşan bilgilerin gerçek olabileceğine işaret ediyor.

Facebook Comments