Sunday, October 17th, 2021

Bitcoin (BTC) Nisan Ayında Nasıl Bir Performans Sergileyecek?

Bitcoin (BTC) Ocak ve Şubat aylarında hızlı bir ivme ile yükselirken her ne kadar Mart ayında tüm zamanların rekoru kırılmış olsa da yükseliş ivmesi azaldı. Yatırımcılar ise BTC’nin son günlerde biraz dinlendiğini ve Nisan ayında yeniden bir ralli başlatacağını düşünüyor.

Bitcoin Yeni Bir Ralli Mi Başlatacak?

Elde edilen verilere göre En son boğa koşusu Ekim ayında başladı ve o zamandan bu yana Bitcoin yaklaşık olarak %500 arttı. 13 Mart’ta 61.800 dolar ile yeni bir rekor kıran lider kripto para birimi son günlerde yatay bir çizgide ilerliyor. Bu noktada yatırımcılar ve analistler Bitcoin’in artık dinlendiğini ve Nisan ayında yeni bir ralli başlayacağını düşünüyor.

Örneğin; Bitcoin ve kripto para borsası CoinCorner’ın CEO’su Danny Scott konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda, “Her ay olduğu gibi Bitcoin’in potansiyel fiyat beklentileri bir dizi farklı görüşe sahip olabilir.” ifadelerini kullandı.

Scott’un açıklamalarına göre Nisan ayı her zaman dikkat çeken bir ay oldu. Çünkü tarihsel olarak bakıldığında Nisan ayının nispeten iyi performanslarla geçtiği ifade ediliyor. Scott, İngiltere ve ABD vergi yılının sonu olduğu için de Nisan ayının her zaman dikkat çektiğini ifade ediyor.

Ortalama %51 Kazanç

Scott’a göre son on yıldaki fiyat verilerinin analizi, Nisan ayında Bitcoin için ortalama %51’lik bir kazanç ortaya koyuyor. Eğer tarih tekerrür ederse Bitcoin Nisan ayı bitmeden 80.000 doların üzerini görebilir.

Scott’ın açıklamalarına göre Bitcoin piyasaya sürüldüğünde bu yana  sadece 2 Nisan ayı negatif performansla kapandı. Yapılan açıklamalarda 2014 ve 2015 yıllarının Mayıs aylarının negatif eğilimli geçtiği ve bu iki yılda da ayı piyasasının yaşandığı ifade ediliyor.

“Her Şey Boğaya Uygun”

Scott’a göre günümüzde her şey boğa piyasasına uygun. Elon Musk ve Jack Dorsey gibi yüksek profilli isimlerin Bitcoin’i desteklemesi, Wall Street devlerinin Bitcoin hizmetlerini piyasaya sürmesi ve ülkelerin durmadan para basması Bitcoin’in boğa piyasasının önünü açan etkenler olarak nitelendiriliyor.

Facebook Comments