Saturday, February 24th, 2024

Bitcoin (BTC), Polkadot (DOT), EOS ve Dogecoin (DOGE) Teknik Analizi

Bitcoin (BTC) fiyatı haftaya yükselişle başladı ve haftanın ikinci gününde neredeyse 55.000 dolara ulaştı. BTC fiyatının 50.000 dolardaki psikolojik direnci kırması ve burayı destek haline getirmesi, piyasanın da genel olarak yeşillenmesini sağladı.

BTC/USD Teknik Analizi

BTC/USD teknik analizine göre RSI’nin sıfırlanması aslında bu seferki yükselişin 60.000 dolara kadar yükselmesini sağlayabilir. 58.000 dolarda önemli bir direnç ile karşı karşıya olan Bitcoin, bunun kırılması ile 62.000 doları hedef haline getirecek.

BTC için şu an en önemli destek 50.000 dolar olsa da bunun devamında 48.300 dolar da büyük bir öneme sahip. Şu an için Bitcoin’in piyasa hakimiyeti hala altcoinlerin hareketini kısıtlayacak boyutta. BTC’nin piyasa hakimiyetinin 60 altına gerilemesi ise altcoinleri canlandırabilir.

Polkadot, 40 Doları Zorluyor

Bir süredir suskunluğunu koruyan Polkadot, son 24 saat içerisinde %10 yükseliş elde etti. DOT fiyatı 37,41 dolara kadar yükselerek kritik 40 dolar direncini test etmeye de başladı.

DOT/USDT işlem çifti için 40 dolardan çok 50 doların önemli olduğu biliniyor. DOT fiyatının 50 dolar seviyesini test etmesi ise ancak BTC’nin piyasa hakimiyetini kaybetmesi ile mümkün olacak gibi gözüküyor. Bu esnada kritik destek ise 28 dolar olarak ön plana çıkmakta.

EOS, Yatırımcıların Tepkisini Çekiyor

Ethereum rakibi olarak görülen EOS, diğer Ethereum rakiplerine kıyasla tam olarak yerinde saymakta. Son 24 saat içerisinde %4,3 yükseliş elde eden EOS, bir diğer rakip Solana tarafından da geçildi.

EOS’un 4,20 dolar seviyesi karşısında devamlı olarak sert bir red ile karşı karşıya kalması, alış baskısını da azaltmakta. EOS/USD işlem çifti için 4,20 doların sonrasında 5 dolar direnç olarak gözüküyor. 5 dolar seviyesinden sonra ise EOS yatırımcılarının temel hedefi 7 dolar olacaktır.

DOGE, Kritik Direnci Kıramadı

Elon Musk’ın ve son dönemde Mark Cuban’ın favori kripto para birimi DOGE, son 24 saat içerisinde tam olarak yerinde saydı ve ne aşağı ne de yukarı hareket etti. %1,4’lük değişim ile yükselen diğer kripto paraların gerisinde kalan DOGE, 14. sırada bulunuyor.

DOGE, 0,067 dolar direncini test edip başarısız olduktan sonra girdiği düşüş trendinden kurtulamadı. DOGE için yön düşüş odaklı gözüküyor ve 0,050 doların altına inilmesi bunu daha da arttırabilir.

Facebook Comments