Saturday, February 24th, 2024

Bitcoin (BTC) Rallisi Bitti Mi: Popüler İsimler Farklı Düşünceler Sahip!

Dünyanın en büyük kripto para birimi olan Bitcoin (BTC), gece geç saatlerde 28.800 dolara kadar geriledi ve böylece 24 saat içinde %20 değer kaybetti. Bu düşüş BTC’nin 42.000 dolarlık zirve noktaya imza atmasından yaklaşık olarak iki hafta sonra geldi.

Bitcoin Zor Durumda Mı?

Aslında Bitcoin’in yaşadığı düşüş eğiliminin arkasında Yellen’ın açıklamalarından, piyasalarda oluşan FUD’ye, doların güç kazanmasından balinaların borsalara para göndermeye başlamasına akdar birçok neden bulunuyor.

Konuyla ilgili değerlendirmeler yapan Oanda Europe’un baş piyasa analisti Craig Erlam, Bloomberg’e Bitcoin’in bu seviyede çok savunmasız göründüğünü söyledi ve “Bu seviye çok savunmasız görünüyor ve bunun altında bir kırılma, genel olarak Bitcoin ve kriptolar için kısa vadede kötü bir haber.” sözlerini kullandı.

Bunlara ek olarak Erlam, Bitcoin’in kısa vadede 20.000 dolara kadar düşmesini bekliyor.  “Çok geçmeden 20.000 dolarlık bir test görmek beni şaşırtmazdı.” sözlerini kullanan ünlü stratejiste göre düşüş eğilimi piyasayı ele geçiriyor.

Yükselişin Devam Etmesini Bekleyenler de Var

Galaxy Digital CEO’su Mike Novogratz ise düşüşe kadar yaşanan rallinin volatilite azaldıktan sonra devam etmesini bekliyor. Volatilite zamanında bir dibe vurmanın beklendiğini ifade eden Novogratz, volatilitenin durulmasının ardından Bitcoin rallisinin devam edeceğini dile getiriyor.

SkyBridge Capital’den Anthony Scaramucci ise yatırımcılara, Bitcoin ile alım satım işlemi yaparak kazanç sağlamak yerine Bitcoin’i ellerinde tutmalarını  tavsiye ediyor. Çünkü popüler isme göre şu anda kurumsal firmaların bir savaşı yaşanıyor ve bu durum dinene kadar Bitcoin’i elde tutmak ve işlem yapmamak daha mantıklı bir seçenek olarak karşımıza çıkıyor.

Facebook Comments