Monday, April 15th, 2024

Bitcoin (BTC) Tahminlerinde Yanılmayan İsim, Ethereum (ETH) Fiyat Tahminin Açıkladı

Bitcoin (BTC) fiyatının 48.000 dolara kadar yükselmesi, sadece BTC’yi değil aynı zamanda ETH’yi de yukarı taşıdı. Ethereum (ETH) fiyatı bir süredir 1.600 dolar seviyesinde sıkışıp kalsa da bu yükseliş ile beraber 1.800 dolara yönelik bir hamle yaptı.

Poppe’den Ethereum Fiyat Açıklaması

ETH/USD işlem çifti özellikle ABD merkezli borsalarda 1.800 dolara ulaştı ve tüm zamanların rekorunu kırdı. Ethereum fiyatının 1.800 dolara kadar yükselmesi birçok altcoini de harekete geçirdi. Uzmanlar ise Ethereum için henüz rallinin bitmediğini ve daha fazla yükselişin görülebileceğini vurgulamakta.

Önde gelen kripto para analisti Michael van de Poppe, Bitcoin tahminlerinin başarılı olmasından ve 45.000 doların üzerinin görülmesinden sonra gözünü ETH’ye çevirdi. Analistin Ethereum tahmini ise direkt olarak 2.000 dolara işaret etmekte. ETH için kritik desteğin 1.680 dolar ile 1.700 dolar olduğunu ifade eden Poppe, burada düşüş olmazsa 2.000 doların gelebileceğini belirtti.

ETH İçin 1.350 Dolar Bile Mümkün

Analist Ethereum fiyatı için kötü senaryoyu da açıkladı ve desteğin tutunamaması durumunda fiyatın nereye kadar çekileceğini belirtti. Poppe’ye göre 1.700 dolar desteğinin başarısız olması, 1.525 dolar seviyesine kadar düşüşü beraberinde getirebilir. Burada oldukça güçlü bir destek hattı oluştuğu ve bunun altında fiyatın 1.350 dolara kadar çekilebileceği görülüyor.

Bitcoin fiyatının tüm zamanların rekorundan sonra %150 üzerinde artış elde etmesi, ETH’nin de benzer bir performans sergileyebileceğini düşündürüyor. Ethereum fiyatı ise maksimum 1.800 dolara kadar çıkarak 2018 yılının rekorunun %100 üzerine bile ulaşamadı. ETH fiyatının 2018 yılının rekor fiyatının %100 üzerine çıkması için bile 2.600 dolara kadar yükselmesi gerekmekte.

Ethereum’un Alış Baskısı Azalıyor mu?

Bitcoin, 20.000 dolarlık rekorun üzerine 48.000 dolara kadar çıkarak neredeyse 1,5 kat bir artış kaydetti. Ethereum 2.0 süreci toplam piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para birimine önemli bir yükseliş şansı verse de bu durum yeterince devam etmedi. Özellikle DeFi protokollerinin ağı tıkaması ve işlem ücretlerinin rekor kırması, birçok yatırımcının ETH yerine Binance tabanlı çözümlere yönelmesine yol açtı. Bu da ETH ağındaki alış baskısını tahmin edilebileceği gibi ciddi anlamda düşürdü.

Ethereum‘un sahip olduğu ekosistem her şeye rağmen bunun Bitcoin benzeri bir yükseliş elde etmesini sağlayabilir. Analistlerin güvendiği temel unsurun da bu olduğu tahmin ediliyor.

Facebook Comments