Saturday, September 23rd, 2023

Bitcoin (BTC) Teknik Analizi – 1 Nisan 2021

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), geçtiğimiz gün dakikalar içerisinde yaklaşık 3.000 dolarlık kayıp yaşadı. Bununla birlikte BTC geri çekilmenin öncesinde 59.680 dolar seviyesinde işlem görüyordu. Kısa vadeli düşüş ivmesinin ardından BTC fiyatı toparlanma kaydetti. Bitcoin fiyatı an itibarıyla 58.900 dolar seviyelerinden işlem görüyor. Uzman isimler, bu düşüşü BTC’nin yeni rekorlara ulaşmasının öncesindeki bir alım fırsatı olarak değerlendirdi.

Bitcoin (BTC)

1 saatlik grafik verilerinde BTC’nin 59.000 dolar seviyelerinden sonraki düşüşü görülüyor. BTC bu geri çekilmede 59.000 dolar seviyelerinden kısa süre içerisinde 56.000 dolara kadar düştü. Ancak Bitcoin bu hızlı düşüşün devamında güçlü bir toparlanma seansı geçirdi.

Bitcoin (BTC) fiyatı gün içerisinde 58.000 dolar ila 59.000 dolar arasında işlem görüyor. Kısa vadeli teknik göstergeler BTC’nin rekor seviyeleri test etmesinden önce küçük ölçekli düşüşler öngörüyor. Olası bir düşüş senaryosunda Bitcoin’in 58.000 dolarlık destek seviyesinde tutunması gerekir. RSI indikatörü 50 seviyesine yakın seyrediyor. MACD göstergesi, sıfır çizgisine oldukça yakın ancak piyasa momentumundaki ani bir değişimde sıfırın altına düşebilir. Ayrıca son birkaç saattir 24 saatlik hacim verilerinde iyileşme görülüyor. Bu da BTC boğalarının sahnede olduğu anlamına gelebilir.

Kısa Vade ve Uzun Vade Beklentileri

Kısa vadede 56.300 dolarlık destek alanına bir geri çekilme henüz olası gözükmüyor. Uzmanlar, bu gibi düşüş senaryolarını dipten satın alma fırsatı olarak değerlendiriyor. Lider kripto para biriminin uzun vadede yükseliş trendi korunurken, BTC fiyatının 62.000 dolar seviyesini de aşarak yeni rekorlar kırması bekleniyor.

Son olarak, lider kripto para birimi Bitcoin an itibarıyla 1.1 trilyon dolarlık piyasa değerine sahip. Bununla birlikte toplam kripto para piyasasının değeri gün içerisinde rekor kırarak 1.9 trilyon doları gördü. Yakın zamanda bu rakamın 2 trilyon olması bekleniyor.

Facebook Comments