Sunday, December 10th, 2023

Bitcoin (BTC) ve Altcoin’lerde İvme Yukarı Dönecek Mi: Polkadot (DOT) Fiyat Beklentileri

Geçtiğimiz hafta kripto para piyasasında büyük bir düzeltme yaşandı ve başta lider kripto para birimi olmak üzere tüm kripto paralarda büyük geri çekilmeler oldu. İçinde bulunduğumuz haftada ise nispeten düşüş eğilimlerinin daha az olduğu ve belli aralıkta seyreden fiyatlara şahit olduk.

Kripto para birimlerinin önümüzdeki hafta nasıl bir yol izleyeceğinin ise daha çok Bitcoin (BTC) fiyat hareketlerine bağlı olduğu düşünülüyor.

Bitcoin Fiyatı ve Beklentileri

Birçok analist BTC’in rekor üzerine rekor kırdığı ve sürekli yükselişlerin yaşandığı dönemde ciddi bir düzeltme olacağı ve bu durumda BTC için 42.000 doların önemli olduğunu ifade etmişti. Bitcoin’in güncel görünümde ise güçlü olmasının 42.000 dolarlık desteğin altının görülmemiş olmasına bağlı olduğu düşünülüyor.

BTC 28 Şubat’ta 43.000 dolarlık düşük seviyeyi gördükten sonra yönünü yukarı çevirdi ve yazının yayına hazırlandığı sırada 48.300 dolar bandında işlem görüyor.

Bununla birlikte BTC’nin yükseliş grafiğinin yeniden başlayabilmesi için 50.000 dolarlık psikolojik seviyenin üzerine güçlü bir yükseliş yaşaması gerektiği de düşünülüyor. Ancak buna ek olarak analistler, BTC’de fiyatın bir süre 48.000 dolar ile 50.000 dolar bandında kalması ve Bitcoin piyasa hakimiyetinin nispeten gerilemesi ile büyük bir altcoin sezonunun başlayabileceğini de ifade ediyor.

Altcoin Fiyat Beklentileri

BTC’nin son fiyat hareketlerinden altcoin’ler de payına düşeni aldı ve oransal olarak çift haneli kayıplar yaşandı. Bununla birlikte birçok analist haa beklenen o büyük altcoin boğa koşusunun başlamadığını ve BTC’de yukarıda belirtilen koşullar olduğunda asıl büyük fiyat hareketlerinin yaşanacağını ifade ediyor.

Dolayısıyla yeni bir düşüş dalgası yaşanmaz, Bitcoin bir süre konsolide olur ve BTC hakimiyetinde bir miktar düşüş görülürse altcoin’lerde de çok yüksek seviyelerin görülebileceği düşünülüyor.

Polkadot Fiyat Yönü

Son zamanların en çok dikkat çeken kripto para birimlerinden biri Polkadot (DOT) oldu. Çünkü geçtiğimiz aylarda sergilediği performansı ile hem fiyatını hem piyasa değerini arttırarak DOT piyasa değeri bakımından en büyük 10 kripto arasına girmeyi başardı.

Piyasa değeri bakımından en büyük 6. kripto para olan DOT 20 Şubat’ta 42 dolar ile kendi rekorunu kırdı ve sonrasında düzeltme hareketinin etkisi ile 26 dolara kadar geriledi. Yazının yayına hazırlandığı sırada 32,9 dolardan işlem DOT için 32 dolarlık seviyenin ve yükseliş başlarsa 36 dolarlık seviyenin çok önemli olduğu düşünülüyor.

Bununla birlikte 32 dolarlık önemli seviyenin kaybının DOT’ta yeni bir düşüş başlatabileceği de ifade ediliyor. Ancak yukarı yönlü ivme başlarsa yakın zamanda Polkadot yeni bir rekora imza atabilir.

Facebook Comments