Monday, April 15th, 2024

Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) Balinalarının Hazırlığı Ortaya Çıktı

Kripto para piyasası 1 haftalık sert düşüşten sonra hafif toparlanma sinyalleri verdi. Haftanın başında yeniden 50.000 dolar üzerine çıkan lider kripto para birimi, daha sonra ise ABD’den gelen haber silsilesi ile yeniden eski seviyesine geriledi. Bitcoin ve Ethereum balinalarının ise bu düşüşte önemli bir hazırlık yaptığı gözlerden kaçmadı.

Santiment: Balinalar BTC Alıyor

Kripto analiz şirketi Santiment tarafından aktarılan bilgilere göre 1.000 veya daha fazla BTC sahibi olan balinaların ellerindeki toplam miktar BTC’nin toplam arzının %42,56’sına tekabül etmekte. Bu oran 8 Şubat tarihinde %43,29 seviyelerini görmüştü ve şu an yavaş yavaş buraya kadar yükselmeye devam ediyor. Daha önce görülen bu artış ile lider kripto para biriminin fiyatı da 58.000 dolara ulaşmıştı.

Santiment tarafından aktarılan bilgilere göre balinalar Bitcoin’in toplam arzının %43’ünü kontrol ederse bu aslında balinaların yeni bir ralli için hazırlık yaptığı anlamına gelebilir. Balinaların bunu son yapmaları BTC için Tesla sonrası yeni bir rekor kırılmasını sağlamıştı ve uzmanlar yine benzer bir olayın yaşanabileceğini ifade etmekte.

Ethereum Balinaları da Aktif!

Santiment uzmanları bunun sadece Bitcoin ile ilgili bir durum olmadığını da vurguladı. Şu an için en büyük 10 Ethereum cüzdanının devamlı olarak ETH almaya devam ettiği ortaya çıktı. Söz konusu adresler son 1 ay içerisinde 1 milyon ETH (yani yaklaşık 1,57 milyar dolar) ekleme yaptı ve daha da yapmaya devam etmekte.

Bitcoin balinalarına ek olarak Ethereum balinalarının da dipten devamlı olarak alım yapması, yakında bir ralli görülebileceğine işaret ediyor. Buna ek olarak balinaların aynı zamanda son dönemde BTC ve ETH fiyatının yükselişini geride bırakan bazı altcoinlere de ilgi duyduğu görülüyor.

Balinaların İlgi Duyduğu Altcoinler

Balinaların radarına aldığı altcoinlerin ise Polygon, Enjin ve Theta olduğu görülmekte. Ancak eğer geçtiğimiz ay görüldüğü gibi bir ralli görülürse bunun direkt olarak bütün altcoinleri etkilemesi bekleniyor. Bitcoin fiyatı ise bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 50.000 dolar altından işlem görmekte.

BTC ve ETH fiyatlarının yeniden Şubat ayındaki seviyelere gerilemesi ise dipten alım yapmak isteyenler için fırsat sunuyor olabilir.

Facebook Comments