Monday, April 15th, 2024

Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) Yorumları: Piyasa Haftayı Kırmızıda Mı Kapatacak?

Kripto para birimlerindeki düşüş trendi Çarşamba günkü toparlanma hamlesinin ardından devam ediyor gibi görünüyor. Lider kripto para birimi yeniden 45.000 dolarlık sınırı test ederken altcoin’lerde de benzer oranlarda düşüşler olduğu görülüyor.

Bitcoin fiyatı ve Kritik Seviyeler

Yazının yayına hazırlandığı sırada 47.000 dolar bandında işlem gören BTC’nin yeniden kırmızı mumlara dönüş yaptığını ifade edebiliriz. Bitcoin ilk olarak Pazartesi günü düzeltme hareketini başlatmış ve yaklaşık olarak 13.000 dolarlık bir düşüş yaşamıştı. Çarşamba günü nispeten toplanan piyasada bugün yine bir düşüş trendine dönüldüğü görülüyor.

Analistlere göre BTC’nin bu düşüş trendini sonlandırabilmesi için 42.000 dolarlık seviyeyi görmesi ve buradan dönmesi gerekiyor. Eğer 42.000 dolar görülür ve bu seviyeden yeniden yukarı yönlü bir grafik başlarsa endişeye gerek kalmayacak ve yeni bir ralliden söz edilebilecek.

Ancak analistlere göre, Bitcoin bu seviyeye kadar gerilemezse her zaman bir geri çekilme endişesi olacak.

Bununla birlikte piyasanın popüler analistlerinden Michael van de Poppe’un BTC 35.000 dolara düşse bile endişelenmeye gerek olmadığı yönündeki açıklamalarını da hatırlatmak gerekiyor. Çünkü analiste göre Bitcoin fiyatı hala orta ve uzun vadede yükseliş grafiği içinde bulunuyor.

Ethereum’da Düşüş Hedefi Neresi?

Piyasa değeri bakımından en büyük altcoin olan Ethereum da (ETH) Bitcoin ile birlikte düşüş yaşadı ve fiyatı 1.350 dolarlık seviyeleri ziyaret etti. Analistler eğer BTC’de 42.000 dolarlık seviyeler görülürse ETH’da da 1.200 dolara kadar geri çekilme olabileceğini ifade ediyor.

Yazının kaleme alındığı anda 1.500 dolar bandında işlem gören Ethereum‘un 1.200 dolara kadar gerilemesi her ne kadar kötü gibi görünse de aslında analistler bu geri çekilme noktasının mancınık etkisi yaratabileceğini ifade ediyor.

Facebook Comments