Tuesday, November 28th, 2023

Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) Yükselişte: Altcoin Rallisine Çok Az Kaldı!

Piyasa değeri bakımından en büyük altcoin olan Ethereum (ETH) her geçen gün yeni bir rekor kırıyor ve böylece kripto para ekosistemine daha fazla ilgi çekiyor. Eğer değerlendirmeler doğru çıkarsa ve tarih tekerrür ederse altcoin piyasası çok büyük bir yükselişin eşiğinde olabilir. Analistlere göre piyasadaki mevcut ivme ve FOMO göz önüne alındığında büyük artışların yalnızca haftalar içinde yaşanacağı düşünülüyor.

Altcoin Sezonu Başlıyor Mu?

Bitcoin’in 2017 yılında 1.000 dolardan 20.000 dolara yükselmesi hem kripto para piaysasına olan ilgiyi hem de altcoin fiyatlarını büyük ölçüde arttırdı. O dönemde Ethereum’da kendi rekorunu kırarak 1.440 dolar ile rekor seviyeye imza atmıştı.

Bununla birlikte 2017 yılının sonunda ve 2018 yılının başında en büyük iki kripto para birimindeki sermaye bir süre sonra diğer altcoin’lere akmaya başlamış ve büyük bir altcoin rallisi yaşanmıştı.

Aynı senaryo, hem Ethereum hem de Bitcoin tarafından yaşanan büyük bir yükseliş dalgasının ardından yeniden gerçekleşiyor olabilir. Lider kripto para birimi 20.000 dolardan 42.000 dolara yükselerek bir boğa piyasasına öncülük etti. Ethereum ise yeni rekoru ile birlikte eski tüm zamanların en yüksek seviyesinin 350 dolar üzerine yükselmeyi başardı.

Yükseliş Ne Zaman Başlayacak?

Analistlere göre her iki varlık da şu anda fiyat keşfinde ve piyasanın geri kalanını peşinden sürüklüyor. Bununla birlikte yapılan açıklamalarda altcoin piyasasında henüz hiçbir görülmediği ve önümüzdeki haftalarda yaşanacak artışların çok büyük olacağı ifade ediliyor.

Bunun yanı sıra altcoin piyasasının değeri de boğa sinyalleri veriyor. Son aylarda 340 milyar dolardan fazla bir yükseliş yaşayan altcoin piyasa değeri, analistler tarafından net bir ralli sinyali olarak değerlendiriliyor.

Facebook Comments