Saturday, February 24th, 2024

Bitcoin (BTC) Yatırımı Konusunda Twitter, MicroStrategy’nin Yolundan Mı Gidecek?

Sosyal medya devi Twitter, 1 Mart’ta 1,25 milyar dolarlık dönüştürülebilir tahvil teklifini açıkladı. Bu açıklama, Twitter’ın MicroStrategy’nin yolunu izleyerek Bitcoin’e toplanan fonların bir kısmını tahsis etmeye hazırlanıyor olabileceğini düşündürdü.

Twitter ve Bitcoin

Twitter’ın duyurusundan birkaç saat sonra bir tweet’te Anthony Pompliano, Jack Dorsey’in BTC’nin dönüştürücü yeteneklerini kabul ettiğini düşündüğünü söyledi. Pompliano’ya göre Twitter’ın fonları dijital altına yönlendirme ve bilançosunda BTC bulundurma fikrini reddetmediğini ifade ediyor.

Bilindiği gibi MicroStrategy, Bitcoin satın almaya başlamadan önce 1.05 milyar dolar toplayan dönüştürülebilir tahviller yayınladı. Dönüştürülebilir tahvil teklifleri, genişleme için fon toplamanın ucuz bir yolu olarak nitelendiriliyor ve geleneksel tahvil ihraçlarına göre daha kolay olduğu düşünülüyor.

Dolayısıyla Twitter’ın attığı bu adım da MicroStrategy’nin hamlesini akıllara getirdi. Ayrıca yapılan açıklamalara göre Twitter dönüştürülebilir tahvil teklifi özel olacak, kurumsal alıcılara açık olacak ve teminatsız olacak.

Twitter Bitcoin Satın Alacak Mı?

Twitter’ın önümüzdeki yıllarda hangi şirketi ya da varlığı satın almayı planladığı belli değil. Bununla birlikte kripto topluluğu, sosyal medya devinin kripto ve özellikle de Bitcoin üzerinde yükselişe yönelik tarafsız bir görüşü olduğunu biliyor.

Öte yandan Şubat ayı başlarında Finans Direktörü (CFO) Ned Segal, bilançolarına Bitcoin eklemeyi düşündüklerini söyledi. O dönemde Segal herhangi bir çalışan veya satıcı BTC cinsinden ödeme talep ederse, teknoloji şirketinin Bitcoin’i hazinesinin bir parçası olarak satın alacağını açıkladı.

Facebook Comments