Saturday, February 24th, 2024

Bitcoin (BTC) Yatırımından 10 Kat Kazanç Elde Eden 15 Yaşındaki Çocuk, Hikayesini Anlattı

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) ve kripto paralar dünyanın dört bir yanında popüler bir hal almaya başladı. Tesla gibi kurumsal devlerin BTC alımlarının yanı sıra bireysel yatırımcılar ve hatta 18 yaşının altındakiler bile artık BTC veya kripto para yatırımı yapmaya başladı.

Bitcoin Yatırımını 10’a Katladı

Avustralyalı 15 yaşındaki Sam Cornock da tam olarak bunlardan birisi. Cornock, 1.500 dolarlık yatırımını kısa sürede 10.000 dolar üzerine taşımanın sevincini yaşıyor. Babasının adına açtığı kripto para borsa hesabına 1.500 dolarlık yatırım yapan Cornock, altcoinlerden zarar ettiğini de belirtti. Riskli birkaç kripto paranın kendisine zarar ettirdiğini belirten genç yatırımcı, BTC’nin ise asıl kazancının geldiği kripto para olduğunu belirtti.

Sam Cornock, 15, uses apps such as CoinGecko and YouTube to research the market in cryptocurrencies.

Sam, okul otobüsünde bile fiyatları takip ettiğini ve lisedeki arkadaşlarına yatırımları hakkında bilgi verdiğini belirtti. Arkadaşlarından bazılarının Bitcoin ve diğer kripto paralardan aldığını belirten Sam, birçok kişinin şu an bunun yükselmesini beklediğini ifade etti.

“Altcoinlerden Uzak Durun”

Sam çoğunlukla Bitcoin yatırımı yapsa da son dönemde Dogecoin’e de fon ayırdığı ifade etti. Dogecoin, Elon Musk ve WallStreetBets yatırımcıları sayesinde %1.000’e yakın artış elde etti ancak artık yerinde sayıyor. Sam’in tam olarak bu sebepten altcoinler yerine BTC’ye bağlı kalma tavsiyesinde bulunmuş olması ise oldukça mantıklı.

Peki genç yatırımcı diğer kripto para yatırımcılarına nasıl tavsiyelerde bulunuyor? İşte kısa sürede 10.000 dolarlık kazanç elde eden 15 yaşındaki yatırımcının tavsiyeleri:

  • Çeşitlendirme yapın. Bütün paranızı tek bir yatırıma veya kripto paraya aktarmayın.
  • Fiyatlar asla sonsuza kadar yükselmeyecektir buna hazırlıklı olun.
  • Araştırmanızı yapın ve risklerin farkında olarak kendi kararınızı verin.

Bitcoin’de Zirve Uyarısı

Sam, Bitcoin yatırımına ek olarak bankada da bir miktar parası olduğunu belirtti. Fiyat düşmeden önce elindeki BTC’leri satacağını belirten genç yatırımcı, FOMO bitince sert düşüş geleceğini vurguladı. Düşüş esnasında canı yanmaması için şimdiden ufak satışlara başlayacağını belirten Sam, aslında zirvenin görüldüğünü vurgulamakta.

Bitcoin fiyatı ise Sam’in zirve ifadesine rağmen bugün yeniden rekor tazeleyerek 49.000 dolar seviyesine kadar çıktı. BTC için zirvenin ise 50.000 dolar olabileceği konuşulmakta.

Facebook Comments