Sunday, December 3rd, 2023

Bitcoin (BTC) Yeni Bir Rekora İmza Attı: Altcoin’lerde Görülebilecek 3 Senaryo!

Cumartesi gününe kırmızıda başlayan lider kripto para birimi Bitcoin, öğlene doğru trendi tersine çevirdi ve beklenmedik bir şekilde yeni bir rekor kırdı. Bitcoin’deki (BTC) yukarı yönlü ivme altcoin’lerin de yönlerini yukarı çevirmesini sağladı. Peki, hangi durumda altcoin’lerde de yeni bir ralli başlayabilir?

Bitcoin 60.000 Doları Kırarsa

Bitcoin’in 60.000 doları kırması halinde tüm piyasada yukarı yönlü bir görünümün oluşacağı düşünülüyor. Şu anda BTC 59.000 dolar üzerinde işlem görmeye devam ediyor ve aslında 60.000 dolara 250 dolar gibi çok küçük bir adım kaldı.

60.000 doların güçlü bir şekilde kırılması halinde altcoin’lerin yükseliş eğiliminin devam edeceği ancak bir süre bütün gözlerin BTC’de olacağı ve altcoin’lerin sakin bir şekilde artış yaşayacağı düşünülüyor.

Bitcoin Konsolide Olursa

Bitcoin’in bu seviyeden sonra yatay bir şekilde işlem yapmaya başlaması belki de altcoin’ler için en iyi senaryo olabilir. Çünkü BTC’nin konsolide olması dikkatlerin yeniden altcoin’lere kaymasını ve dolayısıyla fonların da altcoin’lere geçmesini sağlayabilir.

Bu durumda altcoin’ler yeni bir ralli başlatabilir ve yeni rekorlar gelebilir. Mevcut durumda Ethereum başta olmak üzerinde aslında tüm kripto para paraların Bitcoin karşısında durmuş oldukları görülüyor. Eğer Bitcoin 58.000 dolar 60.000 dolar arasında konsolide olursa durgunluk yukarı yönlü kırılabilir.

Bitcoin Düşüşe Geçerse

Eğer lider kripto para birimi 59.000 doların altına doğru bir hamle yapar ve düşüşünü derinleştirirse altcoin’ler çok daha büyük kayıplar verebilir. Daha önce de bu durumun benzerlerine şahit olmuştuk. Bitcoin’in aşağı yönlü hamlesinde altcoin’ler çok daha büyük tepkiler verme potansiyeline sahipler.

Analistlere göre şu an için altcoin’ler için en iyi senaryo BTC’nin konsolide olması. Ama BTC’nin 60.000 dolarlık sınırı geçmesi de iyi bir senaryo olarak nitelendiriliyor.

Facebook Comments