Monday, January 30th, 2023

Bitcoin (BTC) Yeniden 50.000 Doları Geçti: Altcoin’lerde Son Durum Ne?

Geçtiğimiz haftayı büyük ve derin bir düzeltme ile geçiren BTC 47.000 doların üzerine doğru yaptığı keskin bir hamle ile fiyatını yeniden 50.000 doların üzerine çıkarmayı başardı. Bitcoin ile birlikte altcoin piyasasında da yukarı yönlü bir hareket başladı. Şu anki fiyat hedeflerine göre Ethereum’un (ETH) 1.650 doları ve Polkadot’un (DOT) da 40 doları hedeflediği düşünülüyor.

Bitcoin Rallisi Yeniden Mi Başladı?

Lider kripto para birimi Bitcoin 43.000 dolara kadar bir geri çekilme ile derin bir düzeltme yaptı ve önemli bir seviye olan 42.000 doların altını görmeden yeniden yükseliş grafiği çizmeye başladı. Geçtiğimiz hafta başında yaşanan büyük düşüşler sırasında analistlerin büyük çoğunluğu bunun yalnızca bir düzeltme olduğu ve Mart ayının yükseliş grafikleri ile geçeceğini ifade etmişti.

Şu an oluşan grafiklere bakıldığında analistlerin şimdilik haklı çıktığı görülüyor. Bitcoin’in 50.000 doların üzerine hamle yapması ve 51.000 dolar sınırında olması yeni yüksek seviyelerin sinyalleri olarak nitelendiriliyor.

Ethereum ve Cardano

Bitcoin’deki düşüşle birlikte altcoin’lerde de çift haneli kayıplar yaşandı ve haliyle BTC’deki yükseliş altcoin’leri de pozitif etkiledi. Ethereum fiyatı yazının yayına hazırlandığı sırada 1.600 doların hemen altında işlem görüyor ve hedefin 1.650 dolar olduğu düşünülüyor.

Ethereum’un yanı sıra geçtiğimiz haftanın popüler kripto parası Cardano da hala piyasa değeri bakımından 3. sırada yer alıyor ve 1.25 dolarda işlem görüyor. Piyasa değeri bakımından en büyük 6. coin olan Polkadot da benzer şekilde arka arkaya yeşil mumlar çiziyor ve 38,4 dolarlık seviyeden işlem görüyor.

Yükseliş Beklentileri

Analistler hafta sonuna kadar yükseliş eğiliminin devam etmesini bekliyor. Eğer son haftalarda piyasada yaşanan döngü gerçekleşirse Pazar ve Pazartesi günleri bir miktar geri çekilme olabilir. Ancak yine de Mart aynı başladığı gibi devam ederse yine tüm kripto paralarda yüksek seviyeler görülebilir.

Facebook Comments