Saturday, February 24th, 2024

Bitcoin Düşmanı Schiff’e, Elon Musk’tan “Patlıcanlı” Yanıt!

Dünyanın belki de en çok konuşulan isimlerinden olan Elon Musk, Bitcoin (BTC) ve kripto para sektöründeki etkisini arttırmaya devam ediyor. Musk, kısa süre önce Bitcoin ile ilgili çeşitli açıklamalar ve Twitter profilinde BTC odaklı birçok değişiklik yaptı. Musk’ın bu hamlelerinin Bitcoin fiyatını 38.000 dolardan 27.000 dolara düşüşten ve yeni bir ayı piyasasına girmekten kurtardığını bile düşünenler bulunuyor.

Schiff’ten Bitcoin ve Tesla Eleştirisi

Buna rağmen ünlü milyarderin en etkili hamlesi şirketi Tesla aracılığıyla gerçekleştirildi. Tesla, kısa süre önce 1,5 milyar dolarlık Bitcoin alımı yaptı. Bunun devamında ise TSLA hisse değerinde kayda değer bir düşüş yaşandı.

Bitcoin ve Bitcoin’i desteklediği için Elon Musk düşmanı olan Peter Schiff ise bu düşüş fırsatını kaçırmadı. Ünlü altın yatırımcısı Schiff, Elon Musk’ın BTC alımını açıklamasından bu yana TSLA’nın %20 değer kaybettiğini vurguladı. Bu düşüş Elon Musk’ın dünyanın en zengin ikinci insanı konumuna düşürdü. Schiff, diğer CEO’ların Musk’ın BTC alımını takip etmemesi için bu yaşananların iyi bir emsal oluşturabileceğini de ima etti.

Elon Musk’ın Cevabı, Patlıcan Oldu

Bitcoin fiyatı rekor üzerine rekor kırarken sessizliğini koruyan Schiff’in ilk düşüşte yeniden sesini yükseltmesi, sektördekileri şaşırtmayacaktır. Elon Musk ise buna oldukça orijinal ve kendine has bir yanıt verdi. Musk, Schiff’in tweetine sadece patlıcan emojisi ile yanıt verdi.

Binance CEO’su Changpeng Zhao ise bunun aslında pek de olumlu bir anlama sahip olmadığını belirtmesi ile konuşmaya dahil oldu. Musk’ın bu emoji ile ise aslında Schiff’i pek dikkate almayıp onunla dalga geçtiği görülüyor.

Bitcoin fiyatı ise bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 48.000 doların da altına geriledi.

Facebook Comments