Friday, February 3rd, 2023

Bitcoin ETF’leri, fiyattaki yükselişle sıçradı

Kripto dünyasındaki borsa yatırım fonları (ETF) bugünkü işlemlerde, 21 bin dolar seviyesinin üzerini gören Bitcoin’den gördüğü destekle yükseliş yaşadı.

Ralli, sektörün en büyük oyuncuları olan ProShares Bitcoin Strategy ETF (BTIO), Valkyrie Bitcoin Strategy ETF (BFT) ve VanEck Bitcoin Strategy ETF (XBTF) arasında yaşandı.

Bitcoin’le birlikte yükselen ETF’ler

Erken saatlerde BITO yüzde 9.3, BTF yüzde 9.7 ve XBTF yüzde 9.8 oranında değer kazandı. Yükselişler Bitcoin’in yüzde 9.5 artış yaşamasıyla destek gördü.

Bitcoin ile senkronize bir şekilde hareket eden BITO, BTF ve XBTF’nin temel fonu fiyatlandırmak için Bitcoin vadeli sözleşmelerini kullandığı biliniyor. Bu nedenle, kripto paradaki herhangi bir hareket ETF’in fiyat hareketlerine yansıyor.

Bir numaralı kripto para Bitcoin, öğle saatlerinde 26 Ağustos ayından bu yana en yüksek noktası olan 21 bin 437 dolar seviyesinde işlem gördü.

Bitcoin tabanlı ETF’lerin yanı sıra, blok zinciriyle ilgili diğer ETF’ler de Bitcoin’den dolaylı olarak etkilendikleri için yükseldi.

Özellikle, Amplify Transformational Data Sharing ETF (BLOK) yüzde 3.6, Bitwise Crypto Industry Innovators ETF (BITQ) yüzde 5.3, Global X Blockchain ETF (BKCH) yüzde 6 ve VanEck Digital Transformation ETF (DAPP) yüzde 5.7 artış kaydetti.

The post Bitcoin ETF’leri, fiyattaki yükselişle sıçradı appeared first on Bitcoin haberleri – Uzmancoin – Kripto para ve Blockchain.

Facebook Comments